Рівне — «червоне», але ситуацію контролюють

2398 0

Ми у соцмережах:

Олександр Третяк і Євгеній Кучерук — під час відкриття на початку березня кисневої станції у Рівненській центральній міській лікарні

Коли у Рівному встановлювали кисневу станцію при Рівненській центральній міській лікарні, пандемія вже йшла на спад, і багато хто запитував: а навіщо? До того ж в місто завезли вакцини високої якості і, здавалося б, потреба в ній зникла. Проте черговий спалах коронавірусу довів: таки не даремними були купівля станції, встановлення кисневого резервуара на території другої міської лікарні, збільшення кількості кисневих точок.

На сьогодні ситуація з кількістю хворих наближається до критичної, практично всі місця для ковідних хворих зайняті, проте місто готове до боротьби з пандемією. Чекають на підтримку від обласної лікарні, яка хоча б у цій хвилі пандемії мала би взяти на себе тягар хворих з COVID-19. Та і самі рівняни мали б дотримуватися карантинних обмежень та вакцинуватися для того, щоб вберегти себе та своїх близьких.

Міський голова Рівного Олександр Третяк:

— Щодня моніторю ситуацію в наших опорних лікарнях. Ситуація надзвичайно складна. У центральній міській лікарні зайнято практично 90% ліжок, які передбачені для лікування хворих з COVID-19. Ми на межі критичної зайнятості. Друга міська лікарня теж майже заповнена. Рятує те, що ми маємо автономне забезпечення киснем. Якби цього не було зроблено, то в ситуації, коли два заводи України, які постачали кисень, зупинилися на плановий ремонт, ми б мали значно вищу статистику смертності від коронавірусу.

Впродовж попередніх місяців ми не зупиняли підготовки до нової хвилі — нарощували потужності, закуповували необхідне обладнання, встановлювали кисневі станції у лікарнях, проводили централізований кисень, запустили в роботу нове лабораторне обладнання для ПЛР-діагностики. Водночас розгорнули розгалужену мережу вакцинальних центрів і пунктів щеплення. У ЦМЛ обладнано 300 кисневих точок, маємо 10 кисневих концентраторів, працює киснегенеруюча станція.

Новий штам вірусу такий, що забирає людське життя за лічені дні. А тяжкість перебігу показує, що практично 65% пацієнтів, які потребують госпіталізації, перебувають у тяжкому стані і більшість із них потребують кисневої терапії. Щиро вдячний нашим медикам, які працюють фактично без вихідних, рівнянам, які відповідально ставляться до власного здоров’я та здоров’я своїх близьких і вакцинуються!

Головний лікар Рівненської центральної міської лікарні Євгеній Кучерук підтверджує слова міського голови:

— Ситуація справді критична. Завдяки сприянню міської влади наша установа може надавати необхідну медичну допомогу. Ми маємо киснегенеруючу станцію, кисневі точки, але людські ресурси обмежені, бо наші медики працюють фактично цілодобово. Треба, щоб і мешканці міста допомогли медикам рятувати життя хворих. Варто зберігати спокій та дотримуватися заходів безпеки. Треба обов’язково приділити увагу тому, щоб перебувати на дистанції від людей, від яких потенційно можна заразитися. Є можливість — побудьте вдома.

Коронавірус настільки страшний, що він атакує людину, і вона може померти буквально за декілька днів. Зараз є навіть у нашому місті цілі рухи, які виступають проти вакцинації. Але тільки подумайте! Серед них жодного вакцинованого. Статистика говорить сама за себе, невже вам потрібні ще якісь факти?! Ніхто не говорить, що вакцина дасть сто відсотків захисту. Але це точно забезпечить вам значно легший перебіг хвороби. Вакцинуйтеся, бережіть себе та медиків, які рятують вам життя!

Влада міста сподівається на те, що область долучиться до процесу боротьби з пандемією. Адже сили медиків міста не безмежні. Вони і так працюють на межі своїх фізичних можливостей і надають допомогу не тільки рівнянам, а і мешканцям області. Керівники опорних лікарень сподіваються, що цього року вони таки розгорнуть додаткові ліжка при Рівненській обласній лікарні.

Олена Іванюк.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також