Рівнян можуть штрафувати заочно від 17 тисяч, якщо не оновлять дані в ТЦК

1643 0

Ми у соцмережах:

Рівнян можуть штрафувати заочно від 17 тисяч, якщо не оновлять дані в ТЦК

З 18 травня в країні вступають у дію нові норми мобілізації під час військового стану.

Адвокатка Тетяна Бідюк розповіла для Рівне 1, що розмір штрафу для громадян підростає з 5 100 гривень до 17-34 тисяч гривень.

З 18 травня працівники ТЦК та поліції уповноважені перевіряти військові квитки у чоловіків на вулиці. Разом із тим, працівники ТЦК мають право здійснювати фото і відеофіксацію. Повістку можуть вручити на вулиці. Але чоловік має її отримати особисто.

- Оновити дані у ТЦК мають чоловіки від 18 до 60 років, які ще цього не зробили. Якщо чоловік цього не зробив, то ТЦК може надіслати лист з обов’язковою появою протягом 10 днів. Навіть якщо лист повернувся до ТЦК з відміткою, що чоловік його не отримав, то на чоловіка можуть скласти постанову. Відразу на особу складається постанова і штраф від 17 до 34 тисяч гривень.

Оновити свої дані у ТЦК мають і чоловіки з «бронею», і особи з відстрочкою, і чоловіки, що перебувають за кордоном. Останні можуть оновити свої дані у консульстві. Якщо чоловік цього не зробить, то не зможе отримати послуги у консульстві. Під час оновлення даних у ТЦК чоловіка можуть направити на військово-лікарську комісію
, - розповідає юристка Тетяна Бідюк.

Держава обіцяє, що можливість оновлення даних для чоловіків буде можлива через ЦНАП. Однак зараз цієї функції немає.

- Відстрочку від мобілізації можуть отримати чоловіки, які мають дружину І та ІІ групи інвалідності. Якщо йдеться про ІІІ групу інвалідності, то там зміни. Відстрочку можуть надати за присутності онкології, психіатричних відхиленнях та втраті руки/ноги. Відстрочку мають чоловіки з трьома та більше дітьми, якщо вони не мають заборгованості по аліментах, - уточнила Тетяна Бідюк.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також