
Щоб захистити власні кошти від інфляції, частина українців тримає заощадження в криптовалюті. Нинішній курс біткоїна доволі високий, крім того, в довгостроковій перспективі він продовжує рости. Спеціалісти біржі Binance розкажуть про ризики та переваги тривалого зберігання криптовалюти.
Переваги довготривалого зберігання
Передусім це можливість примноження накопичень. Попри те, що курс того ж біткоїна дещо просів, якщо відстежувати динаміку останніх років, він продовжує зростати. До того ж деякі експерти стверджують, що вже у 2030 році 1 біткоїн коштуватиме мільйон доларів.
Можливість використання крипти в будь-який момент — ще одна перевага. Тисячі компаній у світі із задоволенням приймуть до оплати біткоїни чи ефіри.
Відбувається взаконення крипти в провідних країнах світу. Цифрові активи не просто стають популярними, а й визнаються повноцінними платіжними засобами. Навіть центральні банки багатьох держав випускають національні криптовалюти. Тобто біткоїн не щезне, як про це турбувалися раніше, називаючи його мильною бульбашкою.
Існує багато переваг довгострокового зберігання криптовалюти. Звісно, йдеться про відомі цифрові активи: біткоїн, ефір та інші з 20–30 найпопулярніших криптомонет.
Недоліки довготривалого зберігання
Головний ризик — волатильність. Проте можливість різкої зміни курсу характерна для коротких періодів. У довготривалій перспективі той же біткоїн продовжує зростати. Якщо у 2015 році перша крипта коштувала 170–450 доларів за монету, то у 2025-му вона вартує понад 80 тисяч доларів.
Ще один ризик — регуляторний. Залежно від позиції керівництва країн щодо крипти обмеження або контроль з боку держави може вплинути на доступність для інвестицій та вартість самої криптовалюти.
Зрештою існує ризик зламу криптогаманця хакерами. Це лише теоретична небезпека, характерна для гарячих гаманців. Краще та безпечніше зберігати крипту в холодному гаманці, не підключеному до мережі.
Стейблкоїни
Для боротьби з волатильністю можна переводити накопичення в стейблкоїни. Вони прив’язані до певних валют. Наприклад, USDT або Tether рівний одному долару США. Зазвичай стейблкоїни використовуються трейдерами, щоб зафіксувати прибуток. Проте вони можуть знадобитися і в інших випадках:
- перекази без ризиків втрати певної суми;
- неможливість обміняти заощадження в гривнях на долари (наприклад, через відсутність необхідної кількості валюти в банках);
- найкращий захист від інфляції гривні;
- доступність у будь-якій точці світу без обмежень.
Таким чином, є низка переваг, які надає довготривале зберігання криптовалюти. Звісно, є й певні ризики, проте від них можна перестрахуватися. Біткоїн не зникне раптово, а кількість монет, які будуть доступні, обмежена. Тому можна сподіватися тільки на зростання вартості головної криптомонети в майбутньому.
Ключова вимога — приділити достатню кількість уваги безпеці зберігання криптоактивів. Для цього варто використовувати в довготривалому зберіганні тільки холодний криптовалютний гаманець.