Робимо запаси: яка їжа легко зберігається і не псується вдома

732 0

Ми у соцмережах:

Фото: Julia M Cameron/pexels.com

Зима наближається, і саме час подбати про створення запасів, адже вміння зберігати продукти тривалий час є надзвичайно важливою навичкою, особливо у воєнний період.

За словами лікарки-дієтолога Софії Шпак, якісний запас продуктів краще формувати поступово, звертаючи увагу на їхню поживність і здатність довго зберігатися.

- Закуповуватись товаром треба не хаотично, а розцінювати кожен товар з огляду на ефективну поживність. Таким чином, у будь-яких умовах ми зможемо харчуватись збалансовано та додати собі бонуси для здоров’я, - наголосила експертка, яку цитує Коротко про. 

Яка їжа довго зберігається
Лікарка радить розділити товари на білкові, вуглеводні, жирові. При цьому до білкових Шпак пропонує віднести м’ясо, птицю, рибу. Їх можна заморозити свіжими або вакуумованими. Серед консервації можна купувати сардини, лосось, тунець у власному соку, консерви тушковані власного виробництва або магазинні.

- Зверніть увагу на рослинні білки. Це квасоля, нут, сочевиця – класні продукти у вигляді консервації. Але стежимо за кількістю цукру в консерві. Якщо його досить багато – можна злити розчин та промити продукт, - розповіла лікарка-дієтолог.

Запастись можна також грибами – засушеними або замороженими. Яйця можна зберігати лише у морозилці без шкарлупи – у такому вигляді вони можуть лежати до 12 місяців.

До вуглеводів відносяться цільнозернові каші – гречка, пшоно, перлова каша, дикий рис, бурий рис. Також можна запастись хлібцями – пресованими, гречаними, ячмінними. Вони зберігаються 2 місяці. Серед консервів до вуглеводів належать горошок та кукурудза.

Жири не менш важливі. Запастися завчасно можна олією. При цьому краще обирати рафіновану. Також актуальними будуть консервована печінка тріски, оливки, горіхи, кунжут, льон.


До заготовки продуктів треба підходити зважено. Фото: Julia M Cameron/pexels.com

Яка їжа не псується без холодильника
Борошно. Один з основних продуктів для запасів, який здатен довго зберігатися при належному догляді. Однак важливо використовувати герметичні упаковки, щоб уникнути потрапляння вологи та шкідників.

Цукор та сіль. Також належать до продуктів, які фактично не мають терміну придатності. Вони не псуються за умови правильного зберігання - у сухих та герметичних упаковках.

Сухі спеції та трави добре зберігаються навіть без холодильника. Вони можуть зберігати свою придатність протягом кількох років при умові, що їх тримають у прохолодному та сухому місці в герметичній тарі.

Що приготувати, щоб довго зберігалося
Консервовані супи та рагу — це відмінний спосіб створити запаси їжі, яку можна приготувати заздалегідь і зберігати у скляних банках. Домашні консерви, приготовані з м’яса, овочів та бобових, можуть зберігатися кілька місяців, якщо дотримуватися правил стерилізації та герметичності. Завдяки консервуванню ці страви зберігають смак і поживність, що робить їх зручним варіантом для тривалого зберігання.

Засолені овочі, такі як квашена капуста та огірки, не лише зберігаються тривалий час, але й багаті на корисні бактерії, що підтримують здоров’я кишківника. Соління не вимагає спеціальних умов, і традиційні рецепти дозволяють створювати запаси на всю зиму.

Карамель, джеми та варення — це приклади солодких консервів із високим вмістом цукру, який виступає природним консервантом. Джеми можна готувати з різних ягід і фруктів, що дозволяє варіювати смакові поєднання та зберігати їх протягом декількох років.

Які продукти мають необмежений термін зберігання
Деякі продукти мають здатність зберігатися практично необмежено, якщо забезпечити належні умови. Наприклад, цукор може залишатися свіжим роками, якщо уникати підвищеної вологості, яка призводить до утворення грудок. Сіль також не має терміну придатності, оскільки є природним консервантом, стійким до зовнішніх факторів.

До речі, мед завдяки своїм антибактеріальним властивостям може зберігати свої корисні якості упродовж десятиліть. Стародавні єгиптяни навіть використовували мед для бальзамування, адже він залишався придатним для споживання навіть після століть у гробницях.

Список продуктів, які легко зберігати вдома: консерви, рис, макарони, сухі бобові, горіхи, сіль та цукор, сухі спеції, заморожені овочі та фрукти.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також