Серед них - військовослужбовці збройних сил Росії і Росгвардії.
Перебуваючи на тимчасово окупованих територіях Київщини, ці загарбники проводили так звані «зачистки» населених пунктів: грабували майно місцевих мешканців і мародерили покинуті домівки, щоб згодом відправити все це своїм рідним.
Слідчі зібрали беззаперечні докази порушення ними законів та звичаїв війни. Встановлено, що більшість із них – військовослужбовці в/ч 6720 федеральної служби військ національної гвардії Росії. Серед них є й десантник-гвардієць з окупованого Криму.
Зокрема, з 24 лютого по 31 березня 2022 року на території тимчасово окупованої Бучі ці російські військові награбували собі «трофеї» – комп’ютерну та побутову техніку, ювелірні вироби, гаджети, одяг, харчі тощо.
Задокументовано, що згодом зловмисники відправляли крадене майно рідним у поштових відправленнях з білоруського міста Мозир. Ці «посилки» призначалися адресатам у Алтайському та Хабаровському краях, на Сахаліні.
Тепер їм повідомлено про підозру за ч. 1 ст. 438 (порушення законів та звичаїв війни) Кримінального кодексу України.
Санкція статті передбачає покарання - позбавлення волі на строк від восьми до дванадцяти років.
Викриття мародерів проводили співробітники Головного управління з протидії системним загрозам управління державою ДЗНД СБУ разом із Національною поліцією за процесуального керівництва Офісу генерального прокурора.