Штраф у 850 гривень та догана — за 26 розбитих авто та 124 травмованих людини. Cаме таке покарання понесуть керівники комунальних структур, котрі відповідають за стан доріг у місті Рівному.
Увечері в понеділок на вулиці С.Бандери на мосту через Устю шість автомобілів потрапили в ДТП. Тільки після цього на слизькій дорозі з'явилось авто комунальників з піском
Те, що твориться на дорогах Рівного, коли починається справжня зима, навряд чи можна описати, використовуючи лише літературну мову. Мабуть, міському голові Володимиру Хомку сильно гикалось 28 та 29 листопада. Згадували його водії такими словами, що й авторам словника ненормативної лексики було б від чого почервоніти. Лише за два дні у Рівному трапилось 26 дорожньо-транспортних пригод. І це лише ті, які зареєструвала патрульна поліція. Сюди не входять ті, в яких люди відбулись незначними ушкодженнями і роз'їхались, «вирішивши питання на місці». А таких теж чимало.
Як повідомили у Рівненській патрульній службі, на посадових осіб, які відповідальні за стан доріг, складено адміністративний протокол. Покарання для чиновників, згідно із законом, передбачено у вигляді штрафу 850 гривень або адмінарешту. Міський голова вибухнув праведним гнівом і пообіцяв оголосити догану. А якщо підлеглі не дослухаються, то й взагалі звільнити. Ну-ну, десь це ми вже чули. Та зрештою, якби така ситуація у Рівному була в новинку.
Вже цього листопада зима двічі погрюкала у двері й перевірила комунальні служби на готовність до свого приходу. До речі, про повну готовність до зими комунальники, на чолі з міським головою, хвацько рапортували рівнянам ще місяць тому.
Вперше цієї осені зимова погода постукала у двері Рівного в ніч з 12 на 13 листопада. Рівненщину щедро посипало снігом, і місто зупинилось. Точніше, воно судомно борсалось у снігових заметах, його носило на слизьких дорогах і викидало на узбіччя в кучугури снігу. Матюки і згадування міської влади «всує» не допомагали: снігоприбиральна техніка на вулицях так і не з'явилась. Зрештою у приватній розмові один чиновник сказав: «А що ти хотів, це ж були вихідні!».
Ну, звісно, все правильно: на прогноз погоди комунальники не зважають, і у них теж мають бути вихідні. А те, що вулицями не можна ні пройти, ні проїхати, то дурниці. І поліцейським не варто виїжджати на виклики, пожежникам нічого робити, коли сніг з неба падає. У разі чого, він і загасить… Та й «швидкій» краще постояти в гаражі, а не поспішати слизькими засніженими вулицями до хворих рівнян.
Хоча ні, якраз у лікарів у ці дні додалось роботи. Особливо тоді, коли сніг постукав вдруге у комунальні двері Рівного. А ті, в чиїх обов'язках бути завжди готовими наводити лад на дорогах і тротуарах міст, виявились знову не готовими. Ну, звісно ж, сніг у листопаді — це ж така дивина для нашого клімату, як і банани на груші.
Але от халепа, не готові комунальні служби, а страждають прості мешканці міста. За статистикою, лише протягом 14-16 листопада до травмпунктів міста звернулись 123 особи з травмами та забоями різного ступеня. Переважно це були пенсіонери. Найчастіше рівняни отримували травми на вулицях Київській, Чорновола, Соборній, Шухевича, Відінській.
Це статистика минулого снігопаду, які цифри нам принесе нинішня ожеледиця — буде зрозуміло пізніше. Але знайомий травматолог сказав, що роботи у них вистачає.
А ще зрозуміло, що або міський голова блефує, або ж підлеглі сміятись хотіли на оголошені Володимиром Хомком догани. Адже хоч голова й запевнив журналістів, що покарає винних, а якщо ситуація не зміниться, то дехто втратить і роботу, та вже наступного дня… ситуація не змінилась. Як кажуть у народі: обіцянка — цяцянка, а дурневі радість. Тож бережіть себе й дивіться під ноги!