Великоозерянська сільрада Дубровицького району є унікальною. Її мешканці не сплачують податки, а тому грошей не вистачає навіть на утримання сільського голови.
Про ситуацію у сільраді розповів сьогодні на засіданні медичної комісії облради депутат Геннадій Шевченко. До нього великоозерянський сільський голова Михайло Рябий звертався уже декілька разів з проханням допомогти, бо три роки тому сільський бюджет залишився без надходжень.
Села, які входять до сільради, постраждали від вибуху на Чорнобильській АЕС. Багато людей звідтіля виїхало, а ті, хто залишився, за словами п.Шевченка, свого часу добровільно проголосували, щоб перейти з другої до третьої «чорнобильської зони».
Селянам обіцяли, що за бюджетні кошти зроблять дороги, відремонтують школи, дитсадки та ФАПи. Обіцянок не виконали, але з місцевих було знято обов’язок сплачувати податки за землю та нерухомість. А фактично саме з них і формуються місцеві бюджети.
Геннадій Шевченко розповів, що ще три роки тому сільрада принаймні мала що продавати. Проте зараз і цього не стало,тож сільський голова скоротив практично усіх працівників. Залишився лише він та секретар, проте наразі не вистачає коштів і на їхні зарплати.
Сільський голова звертався і до центральних органів влади, і до обласних, але отримував відмови. Мовляв, фінансувати утримання працівників сільради з обласного чи державного бюджету закон забороняє.
Те ж саме сьогодні озвучили депутатові Шевченку заступниця голови ОДА Світлана Богатирчук-Кривко та директорка департаменту фінансів Лідія Біляк. Пані Богатирчук-Кривко зазначила, що потрібно провести інвентаризацію у сільраді і принаймні визначити, що можна здавати в оренду.
Також сільраді радять об’єднатися в ОТГ. Геннадій Шевченко стверджує, що голова Великоозерянської сільради тільки за, але процес об’єднання у районі заморожено, а на зарплати не вистачає вже сьогодні.
До Великоозерянської сільради, зазначимо, входять села Великі Озера, Великий Черемель, Різки та Шахи.