«Слуга народу» заступився за водіїв, що висадили активісток на Рівненщині, Зінкевич відреагувала

2417 0

Ми у соцмережах:

«Слуга народу» заступився за водіїв, що висадили активісток на Рівненщині, Зінкевич відреагувала

Нардеп від «Слуги народу» Євгеній Брагар потрапив у скандал через «захист прав російськомовних». Він став на захист водіїв автобусу «Луцьк – Київ», які висадили посеред ночі на рівненській трасі Ярину Чорногуз та Анастасію Конфедерат, бо ті вимагали вимкнути трансляцію російського кіно. У відповідь госпітальєрка за Рівненщини Яна Зінкевич стала на захист дівчат, зазначивши: «нам страшні українські гниди».

 Пан Брагар є заступником голови комітету ВР з питань захисту свободи слова, який очолює Нестор Шуфрич. Він на своїй сторінці в соцмережі обурився поведінці дівчат, які вимагали у водіїв вимкнути продукт російського кінематографу в автобусі. А коли той не захотів – вийшли посеред траси.

«Мене, як народного депутата, стурбувала ця новина, а особливо становище, у якому наразі перебуває водій автобусу. Перш за все, він не порушив жодного закону України та своїми діями демонстрував прагнення знайти компроміс з незадоволеними пасажирами. Тому я не дозволю будь-які утиски у бік водія зі сторони громадськості та унеможливлю спроби роботодавця притягнути до відповідальності цю людину», - йдеться в дописі.

«Заклики типу: «російської мова не має лунати в Україні» - є неприйнятними, дискримінуючими та такими, які порушують закон, а саме статтю 161 ККУ. Тому я найближчим часом звернуся із заявою до ГУ Нацполіції України. Закон є одним для всіх, в незалежності є ти патріотом, чи ватником», - додав він.

Це в свою чергу викликало обурення в захисників української мови. Так, Яна Зінкевич на свій сторінці в соцмережі зазначила:

«Насправді стаття 36 Закону України "Про забезпечення функціонування української мови як державної" чітко говорить, що послуги у сфері транспорту в Україні надаються державною мовою. Якщо водій вважає трансляцію серіалу "послугою", то має подбати про те, щоб ця "послуга" була надана українською мовою.

Крім того, згідно з Законом України "Про кінематографію", для публічного показу фільмів (а показ у транспорті є саме публічним показом) необхідно отримувати державне посвідчення на право розповсюдження і демонстрування фільму в Державному аґентстві України з питань кіна. Чи мав водій або транспортна фірма таке посвідчення? Чи перевірив депутат його наявність?»

«…Я не просто обурена і закликаю особисто заступника голови комітету ВРУ з питань свободи слова Євгенія Барагара не писати заяву на громадянок України, які вступались за українську мову, бо з його боку це буде репресією рівня Сталіна. Бо тоді в багатьох постане питання, а слуга якого народу Євгеній Барагар? Чи достойна ця людина бути на такій посаді у Верховній Раді?
Бо «нам не страшні московські воші, нам страшні українські гниди
», - додала вона.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також