На Рівненщині спалили шість лисиць

1249 0

Ми у соцмережах:

На Рівненщині спалили шість лисиць

За одну добу на Рівненщині було зареєстровано шість випадків сказу лисиць на території мисливських угідь.

На території Рівненської області проходить кампанія по відстрілу лисиць з метою визначення ефективності пероральної вакцинації диких м’ясоїдних тварин проти сказу, проведеної ще у вересні за допомогою авіатранспорту.

На території мисливських угідь області відстріляно 30 лисиць, матеріали від яких направлено в Рівненську регіональну державну лабораторію Держпродспоживслужби для дослідження на сказ та подальшого відправлення до м. Київ в науково – дослідний інститут з лабораторної діагностики та ветеринарно – санітарної експертизи для дослідження біомаркеру в зубах.

Відповідно до звіту про результати дослідження патологічного матеріалу на сказ в Рівненській регіональній державній лабораторії Держпродспоживслужби зареєстровано шість випадків захворювання лисиць на сказ: чотири - у Березнівському районі, по одному - у Дубровицькому та в Костопільському районах. Трупи лисиць було спалено.

На території неблагополучних щодо сказу пунктів проводяться заходи згідно Інструкції «Про заходи щодо боротьби зі сказом тварин».

Спеціалістами Держпродспоживслужби та державної ветеринарної медицини районів вивчаються можливі контакти хворих лисиць з людьми та тваринами, проводиться вимушена дезінфекція, а також щеплення тварин проти сказу в населених пунктах.

Проведено засідання Державних надзвичайних протиепізоотичнних комісій при райдержадміністраціях щодо відкриття неблагополучних пунктів та введено карантинні обмеження по сказу, затверджено плани заходів по локалізації і ліквідації захворювання. 


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також