Міськрада Рівного продовжила на два роки термін оренди чотирьох земельних ділянок на так званому ринку Дикого, до яких входить і вулиця Здолбунівська. Спробувала б не продовжити! Голоси окремих депутатів, які виступили проти захоплення ринком міської вулиці, не знайшли підтримки. Тому що голоси — це одне, а гроші — зовсім інше.
Уже третій десяток років як кілька вулиць у центрі міста перетворилися на ринок. У відповідь міська влада… перейменувала окремі з них. Насправді ж перейменована на Пересопницьку вулиця Карла Маркса разом із перейменованою на Базарну Жовтневою та на Полуботка Радянською досі залишаються ринком. Те ж саме і з Замковою та Шкільною, які депутати ще не перейменували.
Видається, що влада тепер має думати не про те, щоб повернути місту зайняті базарами вулиці, а щоб зберегти ті, які ще залишились. Бо коли черговий «Дикий» з іншим прізвищем забажає десь влаштувати ринок, нічого ті депутати проти нього не вдіють. Бо у них є лише голоси, а у базарників — гроші, якими ті, коли треба, можуть і поділитися. Коротше, Здолбунівську вулицю швидше перейменують, ніж звільнять від базарних торговців для вільного проїзду.
Назарій Поліщук, голова комісії з питань міського господарства:
— Треба відмовитись від практики, щоб віддавати вулиці міста в оренду. Вважаю, що на ринку Дикого є вдосталь території, щоб підприємці могли торгувати, а рівняни купувати. Розташування торгових точок на вулиці Здолбунівській ускладнює рух транспорту і пішоходів. Це блокує об’їзний шлях. Якби вулиця була розблокована, то водії могли б рухатися зі сторони залізничного вокзалу вулицею Небесної сотні під шляхопроводом та виїжджати на вулицю Степана Бандери. Тим самим обминаючи Соборну, яка є перенавантаженою в час пік.
Олександр Довжаниця, міський депутат:
— Зараз звільнення від торгівлі вулиці Здолбунівської рівнозначно закриттю ринку. Тому не можна так просто взяти і це зробити, адже сам ринок Дикого вважається оптовим. Там купують продукцію дрібні підприємці, які продають її в своїх магазинах у селах, що біля Рівного. Щодня туди приїздить 100-200 підприємців з сіл, які оптом закуповують продукцію для продажу. Окрім того, ринок — це кілька тисяч робочих місць. До проблеми потрібно підійти виважено.
Олена Нездюр, директорка «Торгового центру-Д»:
— Вулиця Здолбунівська раніше не була наскрізною. Заїзду на неї зі сторони вулиці Степана Бандери колись не існувало — його ринок будував власним коштом. Зараз вулицею Здолбунівською користуються мешканці будинків, що знаходяться поряд з ринком, та підприємці. Ремонтується та асфальтується під’їзний шлях за рахунок коштів ринку. Жодної копійки з бюджету на це не виділяється. Розумію, що у Рівного є проблема постійного збільшення автомобілів, тому з центру потрібні об’їзні шляхи, проте цю проблему треба вирішити комплексно. Вважаю, що не можна так просто взяти та завдати фінансових збитків ринку, який діє та сплачує податки.
Богдан СЛОНЕЦЬ.