Спонсор Хомка судиться за землю

2633 0

Ми у соцмережах:

Олег Каштан

Компанія «Фахівець», яка має землю у мікрорайоні «На Щасливому», подала до суду на міську владу Рівного. Цю фірму пов’язують з впливовим підприємцем Олегом Каштаном, який відомий ще як спонсор виборчої кампанії міського голови Володимира Хомка. Тепер міський голова хоче змусити Каштана побудувати школу для цього мікрорайону на його ж землі.

Олег Каштан, забудовник «Басового схилу» та котеджного містечка «Щасливе»:

— Насправді ніякого конфлікту з міською владою у мене немає. Дванадцять років я володію цією землею. За цей час до мене ніхто не звертався з приводу цієї земельної ділянки. Розумію, що тоді не було необхідності. Адже земельна ділянка знаходилася у полі, а новий мікрорайон почав розбудовуватися лише нещодавно. Однак весь цей час моїх приблизно 3 гектари землі були заблокованими. Я не можу ними ніяк розпорядитися. Коли я звертаюся до міського управління містобудування та архітектури, то будь-яких дозволів на будівництво мені видати не можуть. Бо у генеральному плані колись намалювали, що там має бути школа. І продати свою землю я теж не можу. Адже з такою умовою у мене її ніхто не купить.

Якщо місто хоче там побудувати школу, то ніхто не буде проти. Є процедура, за якою місто може викупити чи обміняти землю у будь-якого приватного власника. Для цього має бути суспільна потреба. Але до мене з такими пропозиціями ніхто не звертався. Забудовник не повинен будувати для міста школи чи дитсадки. Кожна компанія сплачує податок на розвиток території та прокладає комунікації, а місто уже має забезпечувати своїх мешканців об’єктами соціальної інфраструктури. Проте у нас на практиці виходить навпаки. Мені, як приватному власнику, обмежили права на використання моєї земельної ділянки. Це обмеження ніхто відшкодовувати не хоче, і своєю землею користуватися я теж не можу. Як пояснював мій адвокат, у 2008 році, коли вносили зміни у генеральний план міста, то у мене мали спитати дозволу. Бо йдеться про мою землю. Проте ніхто цього не робив. Тепер суд має вирішити, хто має рацію.

Володимир Хомко, міський голова:

— Усі розуміють, що цю землю можна продати під житлову забудову та заробити хороші гроші. Однак у мене немає сумнівів, що суд винесе рішення на нашу користь. Адже у цьому мікрорайоні має жити більше 30 тисяч мешканців. Тому там мають бути побудовані ще один дитсадок і школа.

Віталій Герман, заступник міського голови, який курує будівельний напрям:

— На цій земельній ділянці генеральним планом передбачено, що має бути побудована школа. Звісно, що її власнику це нецікаво, бо він хоче будувати там багатоповерхівку. Однак у мікрорайоні, окрім житлової забудови, ще має бути побудована школа, дитячий садок та інші об’єкти інфраструктури. Без них мікрорайон не зможе нормально функціонувати. Не бачу нічого поганого у тому, щоб «На Щасливому» побудувати приватну школу. Але власник землі думає інакше, тому подав до суду. Це його право.

Богдан СЛОНЕЦЬ.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також