Поки не вистачає коштів на елементарне — замінити вікна у школах і хоча б нашвидкуруч залатати ями на городах, Рівненська ОДА вдруге за останні кілька років витрачає більше мільйона гривень на проектування одного і того ж об'єкта — спорткомплексу між поліклінікою №3 та «Екватором» на вулиці Макарова.
Проект спорткомплексу на Макарова, кажуть в ОДА, майже готовий
Звісно, спорткомплекс таких грандіозних масштабів (з величезною залою на 3000 глядачів, льодовою ареною та 50-метровим басейном), як планують в ОДА, Рівному не завадив би. Але тільки перша черга будівництва обійдеться орієнтовно у 200 млн. грн., що удвічі більше, аніж отримала Рівненщина з Державного фонду регіонального розвитку за увесь минулий рік. Тож навіть якщо спортивний комплекс і почнуть будувати після розробки проекту, то завершать, коли вже ніхто не пам'ятатиме, що там мало бути. А за кілька років вартість будівництва зросте, і наступний голова ОДА знову збиратиме наради, говоритиме, як важливо завершити розпочате, та замовлятиме «корегування проекту» за кілька мільйонів гривень.
Окрім того, чи варто розпорошувати кошти, якщо ще з минулого року в місті говорять про реконструкцію «Авангарду»? Рано чи пізно Рівне створить ОТГ, і тоді у рамках децентралізації йтиметься про передачу комунальних закладів обласної ради, що на території міста, на фінансування з міського бюджету. У результаті може вийти як завжди — не вистачатиме грошей ні на «Авангард», ні на спорткомплекс.
До речі, за часів регіоналів за розробку передпроектних пропозицій «Діпромісто», за даними з обласного департаменту будівництва, отримало близько 1 млн. грн. За розробку нинішнього проекту організації заплатять трохи менше 1,5 млн. грн. Ярослав Мазярчук, керівник департаменту, каже, що розробка такого масштабного комплексу мала б обійтися у близько три мільйони гривень, але «Діпромісто» начебто погодилося зробити за вдвічі меншу суму. З такого запевнення можна хіба поіронізувати. Якби сума на проект була більшою, департамент змушений був би провести тендер, на якому «Діпромісту» ще потрібно було б виграти. Причому, цілком ймовірно, за ще меншу суму. На сьогодні організація уже одержала з обласного бюджету близько 400 тис. грн. за роботу.
— На одній руці толкові проектні організації можна перерахувати, — зазначає Ярослав Мазярчук. - «Діпромісто» — одна з них. Проект першої черги спортивного комплексу майже готовий, ще доопрацьовують частини, що стосуються електричних та водних мереж, тоді відправлять на експертизу. Загалом у планах — три арени: під час першої черги будуватимемо спортивний комплекс з великим залом, зробимо інфраструктуру біля нього. Окрім нього, ще має бути льодова арена та арена з басейном, але їхні проекти поки не розробляємо. Думаю, що проект побудови спортивного комплексу включать у ДФРР і наступного року, можливо, вже зробимо фундамент.