Спорткомплекс на Макарова: поки Коваль думає, депутати просять гроші

1267 0

Ми у соцмережах:

Олексій Муляренко все ще тішиться своїм «дітищем»: «Це не космодром — це цілодобове будівництво одного з найбільших спорткомплексів в Україні!», так від підписав своє фото, зроблене на вул.Макарова у Рівному

Поки нове керівництво Рівненської ОДА та департаменту будівництва визначається, на які будівлі давати гроші, а зведення яких відтермінувати, Рівненська облрада вирішила оминути голову ОДА і просити кошти на будівництво найбільш затратного об’єкта на Рівненщині у Кабміну та Верховної Ради. Йдеться про зведення спорткомплексу на вулиці Макарова у Рівному, який розпочав попередній голова ОДА Олексій Муляренко і лише перша черга якого обійдеться області у близько 300 млн грн.

Попри аудит, який розпочала ОДА, будівництво на Макарова не зупинили, як і на частині інших об’єктів, що не будуть завершені цього року. Так само не припинив обласний департамент і розраховуватися з підрядниками. Щоправда, як нарікали будівельники, гроші за виконані роботи у вересні-жовтні таки виплачували не всім з однаковою інтенсивністю.

Добудову спорткомплексу на Макарова, з одного боку, відкрито ніхто не ставив під сумнів. Проте чи збудують принаймні першу чергу, спортивний зал на 3000 глядацьких місць, залежить від фінансування з держбюджету, а отже — від бажання та вміння голови ОДА та рівненських нардепів домовлятися за ці кошти з урядом. Не чекаючи на дії голови Рівненської ОДА Віталія Коваля, рівненські обласні депутати вирішили звернутися з проханням про гроші самостійно.

На сесії 29 листопада облрада голосуватиме за звернення до Верховної Ради та Кабміну, яке підготував «свободівець» та заступник голови ради Олексій Бучинський, з проханням виділити кошти з держбюджету на добудову спорткомплексу на Макарова. Як зазначається у проекті звернення, до кінця цього року готовність першої черги вже буде на рівні 65%, за два роки на будівництво було виділено понад 180 млн грн, тож якщо не дати кошти на 2020 рік, об’єкт перетвориться на довгобуд. Дорогий довгобуд.

«Досягнення рівненських спортсменів стали можливими не завдяки наявним спортивним спорудам, а всупереч дійсності, адже умови, в яких тренуються спортсмени, — незадовільні, — йдеться у підготовленому Олексієм Бучинським зверненні. — У той час як країни-члени Євросоюзу, маючи значні фінансові інвестиції, розбудовують спортивну інфраструктуру, в Україні таких тенденцій не спостерігається. Наявні спортивні споруди збудовані, в переважній більшості, у 70-80-х рр. минулого століття і не відповідають сучасним вимогам. Через відсутність сучасної спортивної споруди у Рівному європейські та міжнародні федерації, з якими встановлено дружні стосунки, не погоджуються на участь у відкритих турнірах, рейтингових матчах тощо. Щоб мати можливість тренуватися на належному рівні та будувати спортивну кар’єру, чимало рівненських спортсменів переходять до команд інших областей та навіть інших країн. Спортивна спільнота Рівненщини з великою надією чекала на будівництво нового спортивного комплексу, який би відповідав усім сучасним вимогам».

Зазначимо, що будує спорткомплекс на вул. Макарова ТОВ «Архітектурне бюро Янкор», яке торік виграло тендер на 157 млн грн, тобто на половину вартості будівництва першої черги. Роботи товариство мало виконати до кінця 2019 року, проте навесні термін продовжили ще на рік. Аби завершити першу чергу спорткомплексу, обласному департаменту будівництва доведеться оголошувати новий тендер.

Алла САДОВНИК.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також