Стартував другий етап реформи: до яких лікарів на Рівненщині можна звертатись без направлення

1058 0

Ми у соцмережах:

фото: Ритм

1 квітня – старт другого етапу мед реформи вторинної (спеціалізованої) та третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги.

 В.о. начальника управління охорони здоров’я Рівненської ОДА Олег Вівсянник прокоментував, що за зміни чекають на пацієнтів та заклади охорони здоров’я.

Тепер до вузьких спеціалістів має направити сімейний лікар, педіатр чи терапевт, з якими підписана декларація.

Без направлення лікаря можна звернутися до екстреної меддопомоги, акушера – гінеколога, стоматолога, педіатра, психіатра та нарколога.

Запрацює програма медичних гарантій з 27-ми пакетів . В ці пакети включено всі види меддопомоги. Це пологи, хірургічні операції, допомога при гострому інфаркті міокарда, мозковому інсульті, лікуванні туберкульозу, психічних розладів тощо.

Лікарні отримуватимуть кошти від НСЗУ в залежності від обсягу та типу медпослуг, що вони надали, а тут залежить, яку лікарню обрали пацієнти.

Кошти за послугу сплачує НСЗУ, а не пацієнт. Адже тепер кожна послуга має фіксовану ціну. Хоча ціна ще остаточно Мінфіном не узгоджена.

Раніше передбачалося, що фінансуватимуть лікарні за системою – 60% передплата із загального бюджету та 40 % - пакет послуг. Пандемія коронавірусу внесла свої корективи. НСЗУ ініціювало давати стовідсоткову передплату упродовж наступних трьох місяців.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також