Суд заборонив нищити завод у Городку

6101 5

Ми у соцмережах:

Євген Козаков із ухвалою суду про заборону знищувати завод

Гучні плани міжнародної компанії «Кроноспан» — збудувати завод з виробництва деревостружкової плити у селі Городок поблизу Рівного — забуксували. Порізати на метал майно заборонив Печерський суд Києва, куди зі скаргою на дії інвестора звернувся попередній власник РЗТА Євген Козаков, який заявив про незаконне захоплення заводу. На нерухоме майно накладено арешт, і «нові хазяї» не мають права різати РЗТА на метал.

Інвестори чи мисливці за металом?

Руйнування РЗТА відбувалося з лютого цього року. ТОВ «Технопривід Інвест Груп» робило це приховано, без розголосу. Коли з’явилося відео з квадрокоптера зруйнованого під нуль комплексу, інвестор оголосив «гучні» плани. Компанія «Кроноспан» хоче там побудувати потужний завод з переробки деревини. За даними Агенції «ІнвестІнРівне», вже в 2021 році тут обіцяють випустити першу продукцію. Для створення заводу планують інвестувати 200 мільйонів євро.

— Ми компанія з іноземними традиціями ведення бізнесу. Законно, публічно і відкрито. Саме тому всі наші будівельні роботи, обладнання, продукція — сертифіковані за найвищими міжнародними стандартами. Інакше й бути не може, адже репутація на міжнародному ринку дуже важлива, — заявила генеральна директорка ТОВ «Кроноспан УА» Наталія Покінська.

Та чи не лукавить «інвестор»? Адже попередній власник майна Євген Козаков заявив про незаконність дій інвестора з майном РЗТА. Він демонструє ухвалу Печерського суду, який забороняє ТОВ «Технопривід Інвест груп» чинити будь-які дії з майном за адресою: с. Городок, вул. Барона Штейнгеля, 4-А.

— Компанія, яка гучно рекламує відкриття тут нового виробництва, не мала жодного права на такі дії. Бо це абсолютно незаконно! Мова йде про ливарний цех, будівлю галереї та частину метало-модульного цеху. Ухвалу суду вручили належним законним чином директору ТОВ «Технопривід Інвест груп» Павлу Пильтяю. Спробували з ним зустрітися, але він утік. Охорона забарикадувала доступ до території, — написав на своїй сторінці у Фейсбуці бізнесмен Євген Козаков. — У нас є всі підстави підозрювати, що звідти продовжать вивозити метал машинами — незважаючи на ухвалу суду про арешт майна. Бо ж ми знаємо повадки цих «європейських інвесторів», що є насправді просто мисливцями за металобрухтом!

Зупинити завод вимагають у президента Зеленського

Скандали ідуть нога в ногу з компанією «Кроноспан». Приміром, у Росії в Уфі завод працював (а може, й далі працює) без введення в експлуатацію, а в Електрогорську Московської області — зібрано петицію про закриття. У польському місті Мелец місцеві жителі постійно пікетують шкідливе виробництво, адже під час виробництва деревостружкової плити використовують синтетичні смоли.

На закиди про шкоду для довкілля у компанії виправдовуються тим, що у Городку планують встановити потужні фільтри.

— Політика нашої компанії — залучати до контролю за якістю виробництва експертів, незалежні громадські організації, максимально співпрацювати з органами місцевого самоврядування і мешканцями територіальних громад. Ми дбаємо не тільки про високу якість виробленої продукції, а й про екологію. Наше виробництво відповідатиме не тільки усім українським стандартам екологічності, а й європейським. На заводі буде встановлено надсучасні фільтри та очисне обладнання. Усі системи постійно модернізуватимуть і покращуватимуть, — цитує керівника ТОВ «Кроноспан УА» Наталію Покінську Агенція «ІнвестІнРівне».

Але історія діяльності заводу в місті Нововолинську Волинської області свідчить про протилежне. Він збудований у 2004 році, але відтоді дошкуляє місцевим жителям. Скаржаться на постійний їдкий дим і пил, який осідає на будинках прилеглого мікрорайону. Саме тому жителі Нововолинська зібрали понад 20 тисяч підписів з вимогою заборонити діяльність заводу. Адже фільтри, які мають знизити рівень викидів у повітря, за словами місцевих жителів, не працюють. Відтак на чергових громадських слуханнях місцева громада звернулася до екологічних служб Нововолинська, щоб вкотре перевірити діяльність підприємства. Днями на сайті електронних звернень до президента Володимира Зеленського з’явилась петиція з проханням вирішити екологічну проблему в Нововолинську.

Цікаво, що лише в липні ТОВ «Технопривід Інвест груп» подало в Державну архітектурно-будівельну інспекцію України повідомлення про початок підготовчих робіт. На офіційному сайті відомства вказали, що будуть проводити «реконструкцію промислового комплексу будівель та споруд із знесенням існуючих частин під підприємство деревообробної промисловості». Фактично, інвестор заднім числом узаконює руйнування РЗТА чи хоче «умити руки» від злочину, бо власник зруйнованого заводу почав активно відстоювати свої права.

Очевидно, що ситуація, в якій опинився «інвестор», — задача з багатьма невідомими, над вирішенням якої мали б добре попрацювати правоохоронні органи. Як би там не було, але основна боротьба за майно буде відбуватися в Печерському суді столиці, куди звернувся попередній власник. І саме судді мають визначити подальшу долю цього проекту на Рівненщині.

Ігор Тимошенко, в.о. голови Рівненської ОДА:

— Безпосередньо «Кроноспану» ділянка не продавалась. Земля продавалась юридичній особі. Тепер «Кроноспан» оголосив офіційно, що там буде підприємство. Якщо це буде відповідати всім екологічним нормам, то, звичайно, ми будемо сприяти, адже це інвестор і робочі місця. Якщо не буде, то це завдання всіх служб — проконтролювати питання екології та дотриматись всіх норм. З боку ОДА питання екології буде контролюватись.

Сергій Поліщук, заступник сільського голови Городка:

— Ми хочемо створити робочу групу, і всі, хто бачить в цьому заводі якусь загрозу, поїдуть на аналогічний завод у Нововолинську. Люди подивляться на його роботу і фільтри. Одна з умов «Кроноспану» — це повністю зачищена територія. Через це територію ливарного очищують, і тоді почнеться будівництво. В експлуатацію завод буде здано через півтора року. Але для того, аби почати будівництво, представники «Кроноспану» повинні звернутись до сільської ради, тоді будуть громадські слухання, на які ми зберемо мешканців і депутатів.

Олена ІВАНЮК


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також