Більшість тендерів, які останнім часом проводять в області, виграє рівненське підприємство "Укрбудреммонтаж інжиніринг". Будівництво доріг та котелень, ремонт клубів і навіть каналізаційних колекторів — усюди переможцем визнають цю фірму. Навіть там, де конкуренти пропонують менші суми.
Будинок культури у Гощі ремонтуватиме "Укрбудреммонтаж інжиніринг"
Остання перемога на близько 2,8 млн. грн. — реконструкція каналізаційного колектора у Дубровиці. Серед учасників була фірма, яка пропонувала реконструкцію за суму, меншу на чверть мільйона. Але конкурсний комітет переможцем визнав "Укрбудреммонтаж". Подібна ситуація була у Млинові, де підприємство ремонтуватиме вулицю Кузнецова — на 200 тис. грн. дорожче, аніж пропонувало інше підприємство.
Загалом за останні два-три місяці фірма виграла торгів на понад 30 млн. грн. Окрім дороги у Млинові, "Укрбудреммонтаж інжиніринг" будує дорогу на бульварі Богдана Хмельницького у Рівному — за близько 2 млн. грн. Також виграв тендер на ремонт 10 кілометрів автодороги Бережниця-Степань-Клевань, який розпочнуть наступного року і за який отримають близько 23 млн. грн. Окрім того, фірма стала переможцем тендерів на реконструкції трьох котелень у Дубні та Гощі на загальну суму близько 5 млн. грн., а також на капітальний ремонт будинку культури у Гощі, за який отримає 2,3 млн. грн.
Сергій Іванчук, директор ТзОВ "Укрбудреммонтаж інжиніринг", зазначає:
— З такою кількістю тендерів впораємося. Думаю, якби не могли, то з нами б не укладали договорів. Ми вираховуємо суми, які пропонуємо за роботу, згідно з технічним завданням.
Нині офіційним власником ТзОВ "Укрбудреммонтаж інжиніринг" є Вадим Сак із Луцька, на нього записане й інше рівненське підприємство — ТОВ "Інформаційно-консалтингова група". Але пан Сак — формальний власник. В Інтернеті можна знайти резюме Вадима Сака. До того, як стати власником двох рівненських фірм, він намагався влаштуватися на роботу водієм.
Попередній власник цих двох підприємств — Гордій Гордійчук, колишній працівник обласного управління освіти, а нині директор комунального закладу обласної ради "Група з централізованого господарського обслуговування навчальних закладів і установ освіти".
Гордій Гордійчук, підтверджує, що пан Сак — власник тільки на папері:
— На Вадима Сака переписав ці підприємства, оскільки у 2011 році внесли зміни до законодавства і мені, як працівнику ОДА, порадили відійти від підприємництва. Але насправді я був тільки формальним засновником. Навіть у той час не знав, що творилося на підприємстві. Записати на себе фірму "Інформаційно-консалтингова група" мене попросив свого часу мій друг, прізвище якого називати не хочу. Він людина не публічна і не політик. Є ряд підприємств у Рівному, пов'язаних між собою. Вони мають різних засновників, але насправді за ними стоять одні й ті ж люди.
Непублічним другом Гордія Гордійчука може бути бізнесмен Юрій Фалко. Він, Гордій Гордійчук та ще Олександр Дашкель були першими засновниками "Укрбудреммонтаж інжиніринг". Юрій Фалко нині офіційно є директором родинної приватної фірми "Фіалка", яка також нерідко вигравала тендери на будівництво та ремонт соціальних закладів в області. Свого часу інтереси "Фіалки" у судах представляв нинішній перший заступник голови Рівненської ОДА Юрій Приварський — тоді як адвокат. Подейкують, що Юрій Фалко також має хороші стосунки з чинним міським головою Рівного. Юрій Фалко був у списку так званих рівненських "садоводів", людей, яким міська рада мала віддати безплатно земельні ділянки у Рівному поза чергою і нібито для садівництва. Окрім того, пан Фалко був другом колишнього начальника обласного департаменту з питань будівництва Юрія Сідлецького. У час, коли пан Сідлецький був на посаді, "Укрбудреммонтаж інжиніринг" виграв десятки тендерів на мільйони гривень.
До слова, на торгах разом з "Укрбудреммонтаж інжиніринг" часто "змагаються" пов'язані фірми. До прикладу, в тендері на ремонт бульвару Богдана Хмельницького та колектора у Дубровиці брало участь ще здолбунівське підприємство "Кортакоз", директором якого є Олександр Дашкель. Останній, до речі, не приховує, що є також представником "Укрбудреммонтажу".
P.S. Коли номер здали до друку, стало відомо, що «Укрбудреммонтаж інжиніринг» виграв ще два тендери, оголошені обласним департаментом з питань будівництва та архітектури. Перший – на реконструкцію будівлі станції обеззараження стічних вод під харчоблок Рівненського обласного протитуберкульозного диспансеру. У цьому тендері участь, окрім «Укрбудреммонтажу», взяла фірма «Кортакоз» Олександра Дашкеля. За реконструкцію підприємство отримає з обласного бюджету 4,6 млн. грн.
Другий тендер – на реконструкцію приміщення твердопаливної котельні Малошпаківського НВК "Школа-сад" в с.Малий Шпаків Рівненського району. Окрім «Укрбудреммонтажу» та того ж «Кортакозу», участь взяв Іван Аніскін, запропонувавши найдешевшу суму. Конкурсний комітет підприємцю відмовив, посилаючись на відсутність певних довідок, і визнав переможцем «Укрбудреммонтаж», який зробить реконструкцію за 1,86 млн. грн., на 340 тис. дорожче, аніж міг би Іван Аніскін.