Тож чи голодують «комунальні» собаки Рівного?

695 0

Ми у соцмережах:

Тож чи голодують «комунальні» собаки Рівного?

Війна відсунула проблеми безпритульних тварин у Рівному на другий план. Але днями про них знову нагадали зооволонтери, які оголосили в соцмережі збір коштів для стерилізаційного центру при КАТП-1728 — бо вважають, що ситуація з їжею критична. Також попросили привозити свіжі кості, крупи та субпродукти. Тобто усе, з чого можна зварити поживну кашу для тварин. Нині у центрі утримуються 93 собаки. При цьому керівник КАТП-1728 Сергій Марчук запевняє, що їжі достатньо — просто влітку надають перевагу сухому корму, бо він від спеки не псується.

Збір коштів на допомогу собакам оголосила рівнянка Оксана Юрченко-Погореляк, чия донька Ольга волонтерить у стерилізаційному центрі:

— Наскільки нам відомо, раніше частину харчів для тварин постачала фірма, яка пропонувала хорошу ціну, все було добре. Тепер же ситуація невизначена і, можливо, центру доведеться шукати нового постачальника — а це справа не швидка. Тому ми і оголосили збір коштів, щоб допомогти чотирилапим, поки ситуація не проясниться.

Я була вражена тим, що усього за добу вдалося зібрати понад 77 тисяч гривень допомоги — це при тому, що у колі моїх друзів мільйонерів не додалося, навпаки, у багатьох зарплати упали. Хтось дав 25 гривень, а хтось — одразу 10 тисяч! Мабуть, війна навчила нас усіх співчувати. Зважаючи, що виручили таку велику суму і так швидко, збір коштів уже закрито. За пожертви вдасться придбати достатньо круп та м’ясних продуктів, щоб варити каші для собак. Бо вуличні пси не дуже привчені до сухого корму, та й у спеку він їм не особливо «йде» і ще пригодиться на зиму. А частину зібраних коштів центр зможе відкласти на екстрені потреби. Адже буває, що привозять збитого автомобілем собаку, якому потрібна термінова допомога. За кожну зібрану гривню донька обов’язково відзвітується.

Тамара Сиротинська, керівниця стерилізаційного центру при КАТП-1728:

— Курятина, сухі корми, якісь крупи у нас ще є. А от яловичину нам постачало одне з місцевих підприємств, і наразі невідомо, чи буде воно й надалі з нами співпрацювати. Буває, що люди самі привозять до нас на вул. Київську харчі для тварин, шукають кості по бійнях. Ми дуже вдячні волонтерам та усім небайдужим — від допомоги не відмовляємося, бо собакам потрібна їжа та увага щодня. Міською програмою на цей рік для стерилізаційного центру було передбачено 1,8 млн гривень, хоча ми просили три мільйони. Якісь витрати вона покриває, а з чимось допомагають волонтери. Потреб чимало: наприклад, необхідно більше вольєрів для перетримки, бо нині маємо всього з десяток і всі вони зайняті. А самих собак постійно намагаємося прилаштувати в добрі руки, в тому числі — через соціальні мережі.

Олена РАКС.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також