Працівники міськвиконкому Рівного отримали премії за липень. Відповідне розпорядження підписав міський голова Олександра Третяк, заохотивши преміями водіїв, рядових спеціалістів, юристів, начальників відділів та прибиральниць. Розмір премій — від 90% до 150% від посадового окладу. Однак не розмір премій викликав здивування, а причини їхнього отримання. Якщо раніше багатьох чиновників було премійовано за понаднормовий робочий день, то прибиральниці отримали премію «за шкідливі умови праці».
Олександр Третяк, міський голова:
— Жоден управлінець з апарату міської ради не отримує премій під час війни. Премії отримують лише люди, які працюють у міській раді за мінімальні оклади, які складають від 2500 до 3000 гривень. Вважаю, що ці люди мають отримувати гідну заробітну плату, щоб вижити. Разом з премією виходить 5–6 тисяч гривень.
Оксана Власюк, речниця міського голови Рівного:
— Зарплата чиновників складається з місячного окладу й премії. Місячний оклад, наприклад, прибиральниці — 3 541 гривня, водіїв міської ради — від 3 541 до 3 564 гривень. Для того, щоб наблизити зарплату чиновників до мінімальної, яка у нашій державі становить 6 500 гривень, є система преміювання. Саме це преміювання дозволяє платити зарплату на рівні мінімальної заробітної плати, як цього вимагає закон. Прибиральниці щомісяця отримують премію від 90% до 100%. Зарплата і премія разом складають 7 тисяч гривень. Однак це загальна заробітна плата, з якої забирають ще відрахування. Після усіх відрахувань на руки прибиральниці отримують до 6 тисяч гривень заробітної плати.
Стосовно того гучного формулювання причин нарахування премії — «за шкідливість праці». Справа у тім, що держава зробила певну шкалу додаткових нарахувань до зарплати. Передбачається, що працівники, які використовують у своїй роботі дезінфекційні засоби та прибирають туалети, мають надбавку в розмірі 10% місячного окладу. Саме ця надбавка й звучить за «шкідливі умови праці».
Богдан СЛОНЕЦЬ.