Третяк преміює прибиральниць за «шкідливі умови праці»

1030 0

Ми у соцмережах:

Третяк преміює прибиральниць за «шкідливі умови праці»

Працівники міськвиконкому Рівного отримали премії за липень. Відповідне розпорядження підписав міський голова Олександра Третяк, заохотивши преміями водіїв, рядових спеціалістів, юристів, начальників відділів та прибиральниць. Розмір премій — від 90% до 150% від посадового окладу. Однак не розмір премій викликав здивування, а причини їхнього отримання. Якщо раніше багатьох чиновників було премійовано за понаднормовий робочий день, то прибиральниці отримали премію «за шкідливі умови праці».

Олександр Третяк, міський голова:

Жоден управлінець з апарату міської ради не отримує премій під час війни. Премії отримують лише люди, які працюють у міській раді за мінімальні оклади, які складають від 2500 до 3000 гривень. Вважаю, що ці люди мають отримувати гідну заробітну плату, щоб вижити. Разом з премією виходить 5–6 тисяч гривень.

Оксана Власюк, речниця міського голови Рівного:

Зарплата чиновників складається з місячного окладу й премії. Місячний оклад, наприклад, прибиральниці — 3 541 гривня, водіїв міської ради — від 3 541 до 3 564 гривень. Для того, щоб наблизити зарплату чиновників до мінімальної, яка у нашій державі становить 6 500 гривень, є система преміювання. Саме це преміювання дозволяє платити зарплату на рівні мінімальної заробітної плати, як цього вимагає закон. Прибиральниці щомісяця отримують премію від 90% до 100%. Зарплата і премія разом складають 7 тисяч гривень. Однак це загальна заробітна плата, з якої забирають ще відрахування. Після усіх відрахувань на руки прибиральниці отримують до 6 тисяч гривень заробітної плати.

Стосовно того гучного формулювання причин нарахування премії — «за шкідливість праці». Справа у тім, що держава зробила певну шкалу додаткових нарахувань до зарплати. Передбачається, що працівники, які використовують у своїй роботі дезінфекційні засоби та прибирають туалети, мають надбавку в розмірі 10% місячного окладу. Саме ця надбавка й звучить за «шкідливі умови праці».

Богдан СЛОНЕЦЬ.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також