Ці кольорові смітники — не для краси

1322 2

Ми у соцмережах:

Ці кольорові смітники — не для краси

Минулоріч понад 200 тисяч гривень влада Рівного витратила на купівлю нових різнокольорових контейнерів, щоб поекспериментувати із роздільним збиранням сміття. Смітники встановили на майдані Незалежності, в парках Молоді та «Хіміку» і поблизу залізничного вокалу, сподіваючись, що рівняни будуть викидати в них скло, папір та пластик. Окремо в кожен бак. Але експеримент виявився не дуже вдалим.

Юрій Прокопчук, головний інженер КАТП-1728:

Вигляд нових сміттєвих контейнерів дуже сподобався рівнянам. Є люди, які спеціально сортують своє сміття, щоб туди викинути. Однак багато хто викидає в них все що попало. Тому нашим працівникам доводиться додатково перебирати вміст цих контейнерів.

Найбільше у спеціальні сміттєві контейнери викидають пластикові пляшки. Наприклад, на майдані Незалежності після концертів усі контейнери забиті відходами. Тому й центр міста став набагато чистішим, а сміття не валяється біля бетонних сміттєвих урн.

Відсортований пластик і папір ми здаємо у спеціальні пункти приблизно по 5 гривень за кілограм. На мою думку, за сортуванням сміття — майбутнє. Наших людей потрібно вчити, як це правильно робити.

Купувати такі смітники цього року не плануємо, не закладали їхню вартість в тариф. Для Рівного плануємо додатково придбати лише 290 сітчастих контейнерів, у які викидають пластикові пляшки. Бо не біля кожного сміттєвого майданчика вони є.

Нагадаємо, що один кольоровий контейнер може зібрати 2,5 кубометра сміття, і коштує він близько 18 тисяч гривень. У 2018 році таких було придбано п’ятнадцять.

Богдан СЛОНЕЦЬ.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також