Туристів заманять пасіками в лісі

1937 0

Ми у соцмережах:

Туристів заманять пасіками в лісі

На Рівненщині збираються популяризувати бджільництво та бортництво — старовинний метод добування лісового меду. Для цього ентузіасти із Спілки велосипедистів розробляють новий туристичний маршрут, який назвали «Медове коло».

Тунель кохання Світлана Богатирчук-Кривко, заступник голови облдержадміністрації: — Наші замки не в тому стані, щоб зрівнятися з європейськими. І навіть в сусідніх областях історичних об'єктів є більше. Тому Рівненщині треба просувати екологічний туризм. Наприклад, у всьому світі вже чули про наш Тунель кохання у Клевані й будуть раді приїхати хоча б заради нього. Та щоб цей вид туризму запрацював, потрібна інфраструктура. Іноземних туристів насамперед цікавлять три речі — чи є у нас місця для автокемпінгу, зелені садиби та веломаршрути. Думаю, «Медове коло» — хороша ідея, якщо все добре організувати. Надслучанська Швейцарія — фото Володимир Карчевський

Надслучанська Швейцарія. Фото Володимира Карчевського
Юрій Ойцюсь, голова ГО «Рівне велосипедне»: — Протяжність цього маршруту — близько 300 км, він пройде через 30 населених пунктів у п'яти районах області. Нині ми розробляємо мапу, де також будуть нанесені джерела, купальні місця, пішохідні містки. Потім оприлюднимо її в мережі Інтернет, щоб нею могли скористатися мандрівники. «Родзинкою» маршруту може стати бортництво — вимираюче ремесло, добування у лісі меду диких бджіл. Скажімо, у Литві залишився всього один справжній бортник, в багатьох інших європейських країнах їх уже немає. А от на Рівненщині досі є люди, які займаються бортництвом. Вони мають спеціальні інструменти, щоб підніматися на дерева та вибирати дикий мед. Якщо вдасться організувати екскурсії у такі місця або створити у лісі майданчик-реконструкцію чи музей, буде дуже добре. Базальтові стовпи «Медове коло» — це поки тільки ідея, до її розвитку ще треба залучати пасічників та бортників, власників агросадиб, виробників сувенірної продукції, перевізників, сподіваємося на підтримку місцевої влади. Але для «дикого» туризму маршрут уже цілком годиться.
Записала Олена РАКС.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також