У багатодітної Літвінової, яка сидить в рівненському СІЗО, заберуть дітей?

12395 0

Ми у соцмережах:

Тетяна Літвінова

Народжених у неволі сина та доньку Тетяни Літвінової, підозрюваної у вбивстві її чоловіка Сергія Літвінова, можуть у неї відібрати. Принаймні про це клопотатиме перед судом адвокат Володимир Цуняк, який захищає матір убитого Софію Літвінову.

Зараз 2-річний хлопчик та 3-місячна дівчинка перебувають з матір’ю у Рівненському слідчому ізоляторі. Вони з’явилися на світ у лікарні, а коли настав день виписувати породіллю з немовлям додому, Тетяну повернули у СІЗО, де вона перебуває з травня 2017 року. Деякий час хлопчик жив з бабусею, матір’ю Тетяни, але потім, нібито через її наполягання, дитину їй повернули. Там же, в ізоляторі, Літвінова знову завагітніла й у жовтні 2019-го народила доньку, свою четверту дитину. Двоє спільних із Сергієм Літвіновим синів перебувають під опікою родини його колишніх друзів.

Нещодавно суд продовжив термін тримання Тетяни під вартою. Вона сама на судовий процес вже давно не приїздить, зв’язок з нею в СІЗО забезпечують у формі відеоконференції. Але цього разу підсудна без будь-яких пояснень не вийшла навіть на цей зв’язок, хоча попередньо подала заяву, що відмовляється від послуг призначеного їй безкоштовного державного адвоката — уже третього від початку процесу. Спочатку Літвінову захищала адвокат за договором, потім вона від послуг захисниці відмовилася, і їй надали державного адвоката, від якого вона теж невдовзі відмовилася. Тепер відмовляється від третього.

Володимир Цуняк (ліворуч)

Володимир Цуняк вважає, що Літвінова відверто й неприховано маніпулює дітьми, і це дуже затягує в часі судовий процес. Коли до неї востаннє приходила адвокатеса, то чекала 40 хвилин, допоки Літвінова нарешті вийшла з камери, мовляв, купала дітей. При цьому, каже адвокат, Тетяна не відмовляється ходити на зібрання віруючих, які періодично приходять в СІЗО, і навіть заохочує до участі у них інших ув’язнених жінок, знаходячи можливість залишити дітей на час зібрання.

Нагадаємо, у травні 2017-го, коли відбулася екстрадиція Літвінової з Єгипту, вона прилетіла у традиційній мусульманській хустці, тримаючи в руках Коран. І одразу заявила, що вагітна. За кілька місяців до того, у лютому 2017-го, тіло її чоловіка з ножовими пораненнями виявили у коморі квартири у Рівному, яку він винаймав для неї та дітей.

Наступне судове засідання призначено на 27 лютого, суд має розглянути питання про іншого адвоката для підсудної, а також клопотання адвоката Цуняка.

Світлана Федас.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також