У Городищі тепер живуть альпаки (ВІДЕО)

1579 0

Ми у соцмережах:

У Городищі тепер живуть альпаки (ВІДЕО)

30 південноамериканських альпак проживає на Рівненщині. Розводять їх на екофермі в Городищі. Тварин привезли з Європи, де такий вид діяльності доволі розповсюджений.

Стають все більш популярними в Україні. Мова про південноамериканських тварин - альпак. Цього року ферма по їх вирощуванню відкрилася і в Городищі, біля Рівного. Ідея створення, у власниці виникла під час подорожей Європою, де таких ферм дуже багато, повідомляє Рівне 1. 

- Вона була в нас вже декілька років,  і альпаки в нас є вже декілька років. Ми розпочинали з п'яти альпак, які були вперше сюди завезені з Європи й потім згодом ми вже кожного разу привозили по 5 по 10 альпак, наразі маємо 30 альпак на фермі, - розповідає Анна Паршина, власниця ферми.

Контактну ферму планують розвивати й надалі. З часом власники хочуть збільшити кількість альпак до двохсот і більше. Вартість однієї такої тварини сягає 2-2,5 тисячі євро. Загалом альпаки невибагливі в догляді та харчуванні. Їхній раціон — це комбікорм у вигляді спресованої трави, морква, сіно.

Тварини повністю адаптовані до нашої місцевості, їм комфортно в нашій місцевості. В них є приміщення де вони будуть зимувати, де вони ночують, але паралельно їм не потрібні опалювальні приміщення. Їм комфортно, вони зараз обростають своєю шерстю на зиму й абсолютно не вибагливі до наших температур, - каже Анна Паршина.

Альпак вирощують заради їхньої шерсті. Вона в них гіпоалергенна та набагато тепліша, ніж овеча. Стрижуть тварин раз на рік. Це потрібно зробити до кінця травня. Попрацювати з шерстю можна і відвідувачам на фермі.

Роблять це, щоб забрати з шерсті все сміття. Згодом з готового полотна виготовлятимуть - шкарпетки, килимки.

Анна Паршина, власниця ферми каже, новонароджених малюків та вагітних самок утримують в закритому вольєрі, бережуть їхній спокій. Альпака може виношувати лише одне дитинча і робить це упродовж 11 місяців. Загалом за тваринами доглядає 4 працівників. Кажуть, будуть створювати відповідні умови, аби можна було працювати й взимку. До слова, на фермі є морські свинки, кролики, декоративні кози, вівці та павліни.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також