У «класний» день вчителям пообіцяли зарплату

2500 0

Ми у соцмережах:

У «класний» день вчителям пообіцяли зарплату

Міський голова Рівного Володимир Хомко, вітаючи педагогів міста на вчительській конференції, кілька разів вжив сленгове слово «класно». Зокрема, він оцінив цим словом і роботу педагогів. А одним із її високих результатів, який його особливо розчулив, назвав колективне виконання Державного гімну на центральному майдані міста на День незалежності. Адже у ньому брала участь здебільшого молодь, а це, на думку міського голови, свідчить про те, що її виховали патріотами. Про те, скільки часу майдан довелося прибирати після перебування на ньому декого з тих «патріотів», Володимир Хомко не згадував. Натомість пообіцяв, що вчасна виплата зарплатні педагогам буде для нього пріоритетом і до 1 вересня невеликі доплати до зарплатні отримають техпрацівники шкіл. А ось детальніше про проблеми освітянської галузі розповів у своєму виступі начальник міського управліня освіти Віталій Новак.

Бракує дитсадків Щороку в Рівному збільшується кількість дітей, які відвідують дитсадки. Так, цього року, за словами пана Новака, дошкільною освітою охоплено 9155 дітей, що становить 78% від загальної їх кількості. Для порівняння — у 2003 році садки відвідували лише 56% дошкільнят. Щоб забезпечити потребу міста у дитсадках, торік у Рівному було відкрито 11 додаткових груп та відновлено роботу ДНЗ №22. Цього року ще шість додаткових груп створили і вперше матиме дошкільнят НВК №17. Але і цього не достатньо. Ще на один заклад для дошкільнят могло б розжитися Рівне, якби Львівська залізниця віддала місту приміщення дитсадка на вулиці Набережній, 26. Десять років тому, всупереч президентському розпорядженню про запобігання перепрофілюванню дошкільних закладів, залізниця почала використовувати це приміщення для власних потреб, що й робить досі. А намагання міської влади його повернути результату не дали. Віталій Новак іншого приміщення для дитячого закладу в центрі міста не бачить, а саме в центрі у дитсадках найбільше бракує вільних місць. — Нині вирішення цього питання зупинилося на тому, що міській владі потрібно звертатися з позовом до суду, — резюмує п. Новак.

Якість освіти показує тестування Якщо загалом результатами незалежного зовнішнього оцінювання школярів Рівного начальник управління освіти задоволений, то результатами, які показали окремі зі шкіл, — не дуже. Так, у деяких із них показники ЗНО — нижчі від середнього рівня. Тож таким закладам Віталій Новак пообіцяв цього року фронтальні перевірки. Переможцями ІV етапів Всеукраїнських шкільних олімпіад у 2009 році стали 15 учнів з Рівного. Але деякі заклади для обдарованих дітей, наприклад, «Надія», «Елітар» та інші, не збільшили торішню кількість переможців. Крім того, турбує п. Новака, що простежується тенденція, що рівненські учні частіше займають другі-треті місця на олімпіадах і рідше — перші. Оскільки результати у рівненських школярів гірші з предметів природничо-математичного циклу, цього року їм Віталій Новак обіцяє особливу увагу. Крім того, говорить, що саме з предметів природничо-математичного циклу в місті ширше впроваджуватимуть міжшкільні факультативні заняття.

Молодих у школи не пускають Кадрами у Рівному забезпечені всі навчальні заклади. В той же час наприкінці минулого навчального року 35 вчителів отримали попередження про скорочення, з них лише два — пенсіонери. — Яку кількість їх доведеться скоротити насправді, буде відомо на початок навчального року, — пояснила заступник начальника міського управління освіти Катерина Сичик. - Адже тоді знатимемо кількість учнів, які прийшли до школи. Найбільше скорочення, як і в попередні роки, торкнеться вчителів початкових класів. Хоча є серед попереджених про скорочення і вчителі інших спеціальностей, причому навіть фахівці з іноземної мови. Чому? Бо у заклади нового типу ми набираємо людей за конкурсом. Відповідно, ці люди на конкурсі показали найнижчі результати. Оскільки малий розмір пенсії не дозволяє вчителям-пенсіонерам відмовитися від роботи, щороку у школах Рівного збільшується їх кількість. Цього року у школах міста працюватиме 280 пенсіонерів, що становить 17% від загальної кількості педагогів. А ось молодь, яка має дипломи з відзнаками, бідкається пан Новак, нема куди влаштувати. Тож цього року у педагогічний колектив міста влилося усього трохи більше десятка випускників вищих навчальних закладів. Це — вчителі іноземної мови, інформатики, фізкультури, тобто ті, вакансії яких найчастіше у школах міста звільняються. Адже з такими спеціальностями можна влаштуватися на більш оплачувану роботу, ніж педагогічна. Тому й немає впевненості, що ця молода зміна затримається у школах надовго. Низька зарплатня не затримує кваліфікованих кадрів і в дитсадках міста. Тож 40% працівників тут — не фахівці. Оклади у вихователів і завідувачів дитсадків значно нижчі, ніж у вчителів та директорів шкіл. А навіть нематеріальне заохочення за роботу — значок «Відмінник освіти» — педагогам і шкіл, і дитсадків «світить» лише при виході на пенсію. Пан Новак пообіцяв з цими питаннями таки достукатися до Міносвіти.

Батьки скаржаться на шкільні побори Що стосується інших освітянських проблем, то про них теж згадали на вчительській конференції. Так, у минулому навчальному році до управління освіти надійшло 16 скарг від батьків школярів та ще стільки ж — на створений при управлінні «телефон довіри». Скаржилися батьки на те, що вчителі не перевіряли зошитів, несправедливо оцінювали їхню дитину, нарікали також на грошові побори. Турбує пана Новака й те, що діти у школах травмуються. Так, із 168 випадків дитячих травм, зафіксованих у місті, 20 були отримані в школі під час уроків. Здебільшого травмувалися школярі на уроках фізкультури через необережність чи недотримання техніки безпеки при роботі зі спортивним обладнанням. Досі у деяких школах Рівного навчаються у дві зміни. Таких — 12% від загальної кількості. Оскільки кількість двозмінних шкіл не зменшується, Віталій Новак вважає, що в них нефеективно використовують шкільні приміщення. Більш якісно, на думку начальника управління освіти, можна харчувати школярів. Для цього, каже він, потрібно у щколах запровадити досвід фінансування гарячого харчування, який нині використовують у дитсадках: 50% коштів на це йде з міського бюджету, 50% — з кишені батьків. Та й загалом галузь освіти потребує кращого фінансування. Хоч цього року на неї з міського бюджету дали на 2 мільйони гривень більше, ніж торік, але не передбачили коштів на ремонти. Позитив — що цього року збільшилася кількість залучених «спонсорських» коштів на школи і зменшилася сума «батьківських». Причому спонсорують школи навіть деякі депутати міськради.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також