У Клесові не вистачає питної води

1501 0

Ми у соцмережах:

У Клесові не вистачає питної води

З кожним роком на Рівненщині з’являється все більше сіл, в яких влітку та восени виникає суттєва проблема з нестачею питної води. Пересихають криниці та річки і на півдні області, і на півночі, проте на Поліссі проблему з водою пов’язують не лише з малою кількістю атмосферних опадів чи зміною клімату, а й з незаконним видобутком бурштину.

З нестачею води зіткнулися і мешканці селища Клесова у Сарненському районі, який відомий далеко за межами області через незаконний видобуток бурштину. Вода почала зникати не лише у криницях селища. Впав її рівень навіть у місцевому водозаборі, тож централізоване водопостачання селянам подають по кілька годин на день.

У грудні комунальний «Клесівводоканал» звернувся до обласної ради з проханням погодити йому надання спецдозволу на геологічне вивчення, в тому числі дослідно-промислову розробку, родовища питних вод на ділянках Південна та Північна Клесівського водозабору. Нині водоканал тягне воду з південної ділянки, проте її запасів не вистачає.

Василь Гриник— Хочемо розробити північну ділянку водозабору, аби повноцінно забезпечити водою не лише всіх охочих жителів Клесова, а й сусіднього Пугача, — розповідає Василь Гриник, голова Клесівської ОТГ. — Криниці ж копали давно, років 10-15 тому рівень ґрунтових вод був значно вищим. Негативно вплинув на рівень і незаконний видобуток бурштину. Цього року вода хоч і впала, проте лишилася у колодязях, а торік багато хто був без води. Хто зараз буде підкопувати колодязь? Тому ми й хочемо, щоб селище мало повноцінне централізоване водопостачання. Нинішній водозабір не справляється. Влітку, коли рівень води у свердловинах впав з 15 до 30 метрів, водоканал міг подавати воду лише півтори-дві години на день.

Процедура отримання спецдозволу у «Клесівводоканалу» забере кілька місяців, не менше піде на те, щоб розпочати розвідку нових родовищ води. Останніми роками чимало родин на Поліссі відмовилися від води жовтуватого кольору з криниць та пробурили на власних подвір’ях свердловини. Проте аби дістатися на Поліссі до «чистої» води, потрібно бурити кілька десятків метрів, а за кожен метр свердловини плата — від 250 грн.

 


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також