У Корецькому районі селяни виштовхали священика Московського патріархату з храму

5334 6
Фото - UA:Рівне

Інцидент трапився вчора, 13 квітня, у Копитовому Корецького району, де більшість селян проголосувала за перехід до Православної церкви України.

На місці події побували журналісти «UA:Рівне», які зафіксували як священика УПЦ МП, який служив у селі більше 20 років, виштовхали попід руки та під крики «Ганьба» з храму. Також силоміць вивели за межі храму і прибічників УПЦ МП.

Парафіяни-прихильники Православної церкви України пояснюють, що хочуть, аби у їхньому храмі служили українською мовою і щоб церква була українською. Кажуть, намагалися йти на поступки священику УПЦ МП і прибічникам Московського патріархату у селі, пропонували почергове богослужіння, проте священик відмовлявся.

Поки тривав перехід, храм був опечатаний. Вчора парафіяни ПЦУ принесли витяг з держреєстру прав на нерухоме майно та відчинили його, провівши після конфлікту перше богослужіння українською мовою, задля якого приїхав священик із Корця.

 Я захищаю УПЦ. Я прослужив 21 рік. Цих людей хрестив, хоронив їхніх родичів і близьких. Вінчав... І зараз – бачите? – прокоментував UA:Рівне священик УПЦ МП протоієрей Ігор Власюк. Я – за УПЦ. Молюся за воїнство, за владу, за убієнних солдатів. Є "атошники" теж тут... Причина в тому, що релігійна ворожнеча почалася. Бо закони прийняті неправильні державою. Вони створили війну на сході і в селах роблять війну? 

- Має бути українська церква, – каже парафіянин релігійної громади ПЦУ Микола Перловський.- Більшість людей, прихожан, пішли за УПЦ КП. А менша, за рекомендацією батюшки, – за російською церквою. Ми просили їх: давайте по черзі служити. Він не захотів. Приїздив благочинний постійно з Корця і загострював обстановку.

 


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Коментарі (всі коментарі проходять модерацію)

 • Сергій 05:41, 14.04.2019

  Це не перехід, це захоплення. Це порушення Конституції. Сволота, воздасться вам, ждіть.

 • Orthodoxus 06:07, 14.04.2019

  Господь їм Суддя. Напевно, ми, православні, трохи відстали від швидкого перебігу життя, прогавили скасування євангельських слів:"...немає ні елліна, ні юдея, ні обрізання, ні необрізання, варвара, Скіфа, раба, вільного, але все і в усьому Христос" (Кол. 3: 11). Звичайно, українець вище якихось там дрімучих Євангелій. Навіщо йому ті ж слова: "А тепер ви відкладете все: гнів, лють, злобу, злоріччя, лихослів'я вуст ваших"? Він вище цього! Церква має бути національною, а злісні УПЦ МП - геть! Тільки ось Христос тоді десь скраю виявляється, немає Йому вже місця серед таких розборок. А сенс тоді який взагалі Церкви?

 • Оксана 07:00, 14.04.2019

  Ты главное верь а не дурей

 • Люда 12:21, 15.04.2019

  Люди добрі,що ж ви робите???Потрібно мати хоч якусь повагу до людей!!!Наразі святий піст,а ви "віруючі" люди викидаєте священика з церкви???Ганьба!!!!Бог все верне!!!

 • Миха танкист 02:33, 16.04.2019

  Ну что сказать . Кастрюлеголовые ! И в эту недострану предлагаете нам вернутся ? Шизанутые по самые гланды .

 • Ольга 10:50, 16.04.2019

  Вот помню кто опубликовал притчу. Выходит мужик из церкви и плачет, а рядом стоит Бог и говорит что с тобой, да вот меня изгнали, говорят что я не на том языке разговариваю, не так молюсь, не так крещусь. А Бог отвечает не печалься, Бога там нет, меня давно из этой церкви изгнали.

Залиште вiдповiдь

Читайте також