У Радивилівському історичному музеї місцевим дітлахам розповіли і продемонстрували давні традиції відзначення одного з найбільших християнських свят - Стрітення.
На фейсбук-сторінці Радивилівської громади розповіли, що працівники музею провели з дітьми кулінарний майстер-клас: пекли обрядову випічку, символ весни - жайворонків. Смачну здобу власноруч виготовляли місцеві учні та навіть дошкільнята. Наймолодшій учасниці майстер-класу виповнилося всього 5 років.
Цікавий автентичний штрих – усі юні рукодільники працювали у фартухах, родом з минулого століття, які дбайливо зберігаються у фондах музею. Дітям було цікаво дізнатися про історію цього елементу одягу, який колись був у повсякденному вжитку, зокрема і про символіку вишитих орнаментів.
Директорка Радивилівського історичного музею Олеся Шикало та наукова працівниця Аліна Дузінська познайомили відвідувачів з традиційним устроєм давнього побуту українців, розповіли про важливі елементи колишнього хатнього інтер’єру.
Дітям показали мультфільму про Стрітення та зробили спільну фотосесію.
З великим задоволенням юні радивилівці навчалися «загукувати» (закликати) весну у піснях: адже, за давнім народним повір’ям, саме в день 15 лютого Весна із Зимою зустрічаються і між собою змагаються, чия верх візьме.