О 20:00 виборчі дільниці зачинилися і соціологи оприлюднили дані національного екзит-полу станом на 18:00.
Відповідно до опитувань, які робили на виборчих дільницях, до парламенту проходить п’ять партій: «Слуга народу» (43,9%), «Опозиційна платформа – За життя» (11,5%), «Європейська солідарність» (8,9%), «Батьківщина» (7,6%) та «Голос» (6,3%).
Менше прохідного бар’єру набирають «Сила і честь» (4,4%), «Опозиційний блок» (3,3%), Партія Шарія (3,1%), Радикальна партія (2,8%), «Українська стратегія Гройсмана» (2,2%) та «Свобода» (2,1%). Решта партій має менше одного відсотка.
На заході країни 39,3% виборців проголосували за «Слугу народу». Друге місце посіла партія «Голос» – 13,7%, третє – «Європейська солідарність» - 12,7%, четверте – Батьківщина – 10,1%.
Зазначимо, що це результати станом на 18:00. Ексзит-пол станом на 20:00 оприлюднять о 22-й.
Опитування проводили Фонд «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва, Київський міжнародний інститут соціології та Український центр економічних і політичних досліджень імені Олександра Разумкова.
Генеральна сукупність екзит-полу – виборці, які проголосували на виборчих дільницях на території України (крім спеціальних дільниць – лікарні, тюрми, військові частини, закордонні дільниці, та за винятком окупованих територій). Вибірка буде репрезентативною для України в цілому й для її 4 регіонів (Захід, Центр, Схід, Південь).
Кількість виборчих дільниць – 300 (по 150 для кожної соціологічної компанії). Обсяг вибірки – близько 13 000 респондентів. Кількість опитаних на кожній дільниці – приблизно 43 респондента в середньому.
Статистична похибка вибірки з врахуванням дизайн-ефекту не перевищуватиме 1,3%, але є ще похибки, які залежать від різних факторів. Виходячи з досвіду попередніх екзит-полів, що були проведені за такою самою методологією, похибка вибірки не перевищить 2,5% для лідерів і буде в межах 0,5–1% для інших партій.