У Рівненській області знову дозволили ловити раків

683 0

Ми у соцмережах:

фото ілюстративне

Вчора, першого жовтня, у Рівненській області закінчилась заборона на вилов раків у рибогосподарських водних об’єктах. Заборона була спрямована на захист членистоногих у період другої линьки, під час якої вони найбільш вразливі, оскільки скидають старий панцирний покрив.

Відсьогодні дозволяється ловити раків згідно з Правилами любительського та спортивного рибальства. Так, одній особі за добу можна впіймати 30 раків на водоймах загального користування та 50 раків – на водоймах, де впроваджене платне рибальство. Не можна ловити раків після заходу сонця, а також у пору, коли воно ще не зійшло із застосуванням підсвічування.

Мінімальний розмір виловленого рака повинен бути не менший, ніж 10 сантиметрів. Вилов можна проводити ручним збиранням, раколовкою – «хапкою» з діаметром не більше 70 см і вічком не більше 22 мм, волосінню з приманкою і рогаткою або «розщепом» – не більше п'яти снастей на ловця.

За порушення правил настає адміністративна відповідальність за ч. 4 ст. 85 КупАП, що передбачає штраф у розмірі від 340 до 680 гривень, з вилученням знарядь лову та незаконно виловлених раків раків.

Також залежно від ступеня завданих збитків передбачена кримінальна відповідальність за ст. 249 ККУ (незаконне зайняття рибним або іншим водним добувним промислом). Стаття передбачає накладення штрафу в розмірі від 1,7 тис. грн до 6,8 тис. грн або обмеженням волі на термін до трьох років з конфіскацією знарядь, засобів промислу та всього добутого.

Рівненський рибоохоронний патруль закликає громадян бути відповідальними та дотримуватись встановлених правил рибальства. Якщо ви помітили порушення, прохання оперативно повідомити за номером (067) 54 05 390.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також