У Рівному борються із отруйним борщівником, привезеним з Росії

1970 1

Ми у соцмережах:

У Рівному борються із отруйним борщівником, привезеним з Росії

У Рівному міське управління ЖКГ, Трест зеленого господарства та ОСББ вирізають борщівник, що росте на їхній території.

Як розповіла для «Рівне 1» заступник директора Рівненського обласного лабораторного центру Олена Гашовська, стебла та листя борщівника містять небезпечні речовини. При потраплянні на шкіру з’являється дерматит, який схожий на термічні опіки.

- Якщо у вас був контакт з борщівником, то цю ділянку на шкірі потрібно промити проточною водою із милом та застосувати протиопікові засоби. Але неможна допустити, щоб на вразливі ділянки потрапили сонячні промені, - уточнює фахівець.

За інформацією ERVE.UA, за часів СРСР комуністична влада запровадила вирощування борщівника Сосновського як ще однієї силосної культури, ігноруючи наукові перестороги. Силос із борщівника виявився звичайним, але корови, поїдаючи його, давали молоко з гірким присмаком, яке було непридатним як для споживання як людьми, так і тваринами. Тому запроваджену культуру покинули напризволяще. Це згодом стало тихою катастрофою в місцях вирощування через визрівання значної кількості насіння борщівника і значного його розповсюдження.

На побутовому рівні в країнах Прибалтики та в Білорусі рослину називають «Помста Сталіна», оскільки є інформація, що саме особисто «вождь народів» у 50-х роках наказав масово засіювати борщівником пасовища в Польщі та Прибалтиці, незважаючи на застереження вчених-аграріїв.

 


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також