У Рівненському обласному краєзнавчому музеї 5 грудня показали техніки зав'язування традиційної української хустки. Під керівництвом етнографині Алли Українець там організували майстер-клас. Захід присвятили Дню української хустки, який відзначають 7 грудня.
Як це відбувалося, бачило Суспільне.
Етнографиня Алла Українець показала техніку пов'язування хустки, яку за життя використовувала українська письменниця Олена Пчілка. Майстер-клас з вивчення давніх технік зав'язування традиційного жіночого убору організували в обласному краєзнавчому музеї. Захід присвятили Дню української хустки, який відзначатимуть 7 грудня.
Етнографиня відтворила техніки пов'язування хусток, вивчаючи фотографії українців з різних регіонів України XIX-початку XX століття.
- Є фотографії з Черкащини, з Вінниччини й з Волині теж будуть фотографії. Але найцікавіше — це центральна Україна, Слобожанщина, тобто Полтавщина вже. У мене є набагато більше цих фотографій, я просто розгублена, бо не знаю як відтворити. Є дуже цікаві способи, але над ними потрібно ще працювати й працювати, а можливо ми їх ніколи й не відтворимо, тому що уже тих носіїв традиційної культури немає, — пояснила Алла Українець.
Аліні Корольовій зав'язали хустку так, як це робили жінки на Київщині 200 років тому.
- Я почуваюсь не те, що красивішою, а впевненішою. Тому що це дотично до наших традицій і мені, у першу чергу, це подобається. У моїй родині такі традиції не передавалися і я не можу це відслідкувати, тому що у мене родина з різних куточків України, — додала вона.
Працівниці музею Тетяні Пархоменко пов'язали хустину технікою, яку використовували у XIX столітті на Черкащині. Аби головний убір виглядав красиво та ефектно, під нього робили основу — заплітали волосся чи одягали обруч.
- Хустка абсолютно міняє жінку. Вона виділяє її самобутність. Коли ми одягаємо хустку і підбираємо колір, одразу бачимо, які очі, брови, губи, яке красиве обличчя. Мені дуже хотілося б, щоб ми не замикалися на тих таких поширених інтернет-способах, а щоб вдумливо ставилися до відтворення своєї спадщини, — підсумувала етнографиня.