У Рівному презентували календар та гру про історію міста

695 0

Вчора представники центру «Мнемоніка» презентували настільні гру «Зникле місто» та календар «Полікультурне Рівне». Передумовою для створення гри та календаря було бажання познайомити молодь з історією того Рівного, якого вже майже не існує, поліконфесійного та багатонаціонального, розповідає директор центру Максим Гон.

Так, гра «Зникле місто» є інструментом, завдяки якому діти можуть пізнати міжвоєнне Рівне, місто коли українці тут складали меншість населення, бо було багато євреїв та поляків. Основною ідеєю гри є те, що гравці «просуваються» полем, на якому знаходяться православний храм, католицький костел, синагога (нині на її місці обласна комплексна дитячо-юнацька спортивна школа «Авангард»), єврейська та польська оселі, школа, та шукають предмети, які пов’язані з певною спорудою. 

Художниця настільної гри, учениця Рівненської української гімназії Олександра Власюк розповідає:

Олександра Власюк

У грі є багато малюнків, їх більше двадцяти, проте мене переповнювала цікавість, тому не помічала, як швидко їх виконала. Під час роботи я дізналася багато цікавого про наше місто, його минуле. Також відкриттям стало й те, що колись тут жили інші народи.

Частина історії Рівного відображена у календарі «Полікультурне Рівне». Членкиня організації «Мнемоніка» Наталія Івчик розповідає, що календар повертає нас у міжвоєнне місто. Він показує міський простір, тодішніх жителів. Найважчим у його створенні був пошук фото, їх є багато, але не всі доступні. Значний внесок у розробку календаря зробили рівняни, які мають великі сімейні альбоми з фото міжвоєнного періоду та готові були поділитися ними.

Рівнянка Тамара Аладько дала для календаря частину фото з сімейних альбомів. Вона розповідає, що її родина є багатонаціональною, хоч вони виїжджали за кордон, але завжди поверталися у Рівне.

Тамара Аладько

Я виросла на тому, що мама часто розповідала про те, як німці розстрілювали євреїв. Про те, що у Рівному було єврейське гетто, місце, куди насильно переміщували євреїв з метою ізоляції їх від іншого населення, а знаходилося воно неподалік залізничного вокзалу, – ділиться Тамара Аладько.

За словами Максима Гона, календарі та ігри, насамперед, планують розповсюдити по школах. Так, у четвер, 17 січня, планують презентувати їх в управлінні освіти, оскільки гра «Зникле місто» орієнтована на вчителів історії та учнів.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Коментарі (всі коментарі проходять модерацію)

Залиште вiдповiдь

Читайте також