У Рівному прооперували жительку Маріуполя з переломом хребта, яка стрибнула з палаючого будинку (ВІДЕО)

8246 0

Ми у соцмережах:

У Рівному прооперували жительку Маріуполя з переломом хребта, яка стрибнула з палаючого будинку (ВІДЕО)

Рівненські та німецькі хірурги прооперували жительку Маріуполя з переломом хребта, який вона отримала, стрибнувши з третього поверху палаючого будинку. Операцію провели інноваційним методом, відтак вже одразу по її закінченні лікарі дозволили жінці вставати.

Травму хребта Анастасія Цюрупа отримала 12 березня, повідомляє Суспільне. Про події того дня без сліз згадувати не може: "У Маріуполі наш будинок обстріляли, і нам довелося стрибати з третього поверху. Я з маленькою донькою – півтора року, бабця моя розбилася. Стрибали, бо була пожежа, ми не могли вийти".

Анастасії вдалося евакуюватися з атакованого окупантами міста. Їх разом з донькою підібрали люди, які виїжджали машиною. Спершу опинилися в Гощі у знайомих. Тамтешні лікарі направили її в обласну лікарню, прооперували жінку в центрі ортопедії.

- Такі операції ми робимо багато років, але складність цього випадку полягала у тому, що пройшло майже два місяці після травми, пішли процеси консолідації хребта, тобто зрощення, і проведення операції цим було ускладнено. Тому операція полягала не тільки в постановці титанової конструкції, але й в певних елементах резекції хребта, щоб можна було вирівняти вісь хребта,уточнює завідувач центру ортопедії, травматології та вертебрології Валентин Піонтковський.

Допомагав оперувати професор з клініки німецького міста Мінден Евальд Герінг. Він не вперше робить складні операції на базі обласної лікарні та консультує рівненських колег.

 - По-перше, хвора – молода. Для того, щоб забезпечити їй майбутнє без больового синдрому і без неврологічних ускладнень, зробили таку конструкцію ззаду, яка утримує хворого і дозволяє їй підійматися і мобілізуватися, коментує професор Евальд Герінг.

Гроші на операцію Анастасії дав благодійник. Лікарі кажуть, що прогнози щодо відновлення жінки після операції оптимістичні, але кілька років вона буде змушена ходити з титановою конструкцією. 


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також