В рамках пілотного проєкту такі системи найперше були встановлені у двох рівненських школах НВК №12 та гімназії №16.
Впровадження такої системи дозволить з посту чергового повністю контролювати всі процеси, що відбуваються всередині і на подвір'ї школи і в разі потреби оперативно викликати поліцію чи службу охорони.
Секретар міськради Рівного Віктор Шакирзян спільно з депутатами та представниками управління освіти сьогодні особисто перевірили, як працює система.
“Були в НВК №12 подивились, як працює система відеоспостереження. Така система вже активована у гімназії №16. В перспективі система може бути доповнена датчиками задимлення приміщень, що також важливо з точки зору безпеки дітей і персоналу закладу. І, що теж досить важливо, впровадження такої системи безпеки не вимагатиме значних витрат з міського бюджету. Подібні безпекові системи вже успішно працюють у багатьох містах України, зокрема у Львові. Тож хочемо використати цей передовий досвід і у Рівному. Основне завдання - щоб усі школи міста Рівного були обладнані відповідними засобами для відеоспостереження”, - зазначив Віктор Шакирзян.
Варто зазначити, що усе необхідне обладнання пропонує безкоштовно для міста встановити Львівська компанія “Ефорт”, що спеціалізується на системах безпеки у навчальних закладах. Натомість, місто сплачуватиме невелику щомісячну плату по плату за обслуговування обладнання. Начальник управління освіти Рівного Богдан Турович каже, дане підприємство - це одна з можливостей для управління освіти, не залучаючи бюджетні кошти зробити безпечне освітнє середовище у Рівненських закладах освіти.
“На сьогодні все обладнання встановлено за кошти Львівської охоронної фірми. Відповідно, ми тільки укладаємо з ними договір на надання послуг по охороні. Це комплексний захід, який дає можливість мати оглядовість повністю, як у приміщенні, так і по території школи. Таким чином, ми можемо бути спокійнішими за наших дітей. Окрім того, є тривожна кнопка і відповідальний працівник у випадку якоїсь нестандартної ситуації може швидко та оперативно викликати групу. Управління освіти в даному випадку координує роботу закладів освіти, безпосередньо, з організацією, яка надає такі послуги. Це перші наші заклади, подивимось як працює і визначимо в майбутньому наш формат співпраці в подальшому. Обрали саме ці заклади, оскільки в місті найбільша школа це НВК №12, територія, якої не закрита, а 16 школа, в свою чергу, знаходиться на окраїні в приватному секторі”, - зазначив начальник управління освіти Богдан Турович.
Ознайомилася з роботою системи відеоспостереження на своєму окрузі у гімназії№16 і депутатка Рівненської міської ради Світлана Марчук.
“Я вважаю, що це дуже хороша ініціатива. Адже безпека дітей - понад усе. Зокрема, роботою системи, як керівництво школи, так і батьківська громада задоволені. На моє переконання, важливо облаштувати заходами безпеки усі навчальні заклади міста. Маємо розуміти, що одночасно спостерігати за всіма учнями навчального закладу без використання технічних засобів - неможливо. Важливо контролювати, хто входить і виходить з будівлі, але також важливо стежити і за територією навколо школи. Адже це дасть можливість запобігти виникненню надзвичайних ситуацій у навчальному закладі”, - зазначила Світлана Марчук.
Встановлену у рівненських школах систему відеоспостереження ще тестуватимуть якийсь час, а далі якщо буде згода на це депутатського корпусу, почнуть поступово облаштовувати і інші навчальні заклади міста. Проект не вимагатиме виділення значних коштів з міського бюджету, адже обладнання надаватиметься місту безкоштовно, натомість йдеться про невелику щомісячну плату за те, щоб система працювала надійно і без збоїв.