У соцмережах – паніка: «незнайомці у Рівному підсаджують дітей на наркотики»

8189 0

Ми у соцмережах:

У соцмережах – паніка: «незнайомці у Рівному підсаджують дітей на наркотики»

Повідомлення про те, що невідомі на вулицях пропонують дітям колу чи цукерки, які містять психотропні та наркотичні речовини, поширюють у Рівному вже кілька днів. Поліція зазначає, що панікувати не варто.

«Ювенальна превенція Рівненської області з початку навчального року не зафіксувала жодних подібних ситуацій чи повідомлень про такі випадки. Тому просимо батьків не піддаватися паніці, а вчитися правилам безпечної поведінки разом з дітьми», - зазначає відділ комунікації ГУ Нацполіції у Рівненській області.

Правоохоронці радять батькам пояснити дітям правила безпечної поведінки:

- злочинець не завжди виглядає підозріло. Ми звикли дозволяти нашим дітям сідати у громадському транспорті на руки до незнайомців. У цей час діти часто зав’язують розмови з пасажирами і розповідають їм про особисте життя родини, друзів, захоплення. Саме такі моменти на підсвідомому рівні закладають у дитини розуміння, що незнайомець, який цікавиться життям, – безпечний.

- не приймати солодощів, напоїв чи медикаментів від незнайомців. З дітьми можна провести експеримент: купити будь-яку пляшку солодкої води, що до вподоби дитині, і налити туди солоної води. Коли дитина вип’є, варто пояснити, що навіть звичайні речі можуть бути не такими, як ми очікуємо.

- дитину не мають права торкатися проти її волі. Це другий рівень психологічного усвідомлення дитиною своєї безпеки. Відмовити сидіти на руках у незнайомців (навіть якщо це бабусі у транспорті), не тримати за руку дорослих, які хочуть перевести тебе через дорогу/провести до школи чи дому – усе це особисті кордони дитини, які вона має право захищати. Діти мають і повинні казати НІ і не соромитися відмовляти дорослим. 

- навчіть дитину кричати, коли хтось порушує її права чи права інших дітей. І хоч випадки викрадення дітей поодинокі, все ж діти повинні вміти реагувати та попереджати такі випадки. Якщо до дитини підходить незнайомець, пропонує піти до магазину, щось купити чи просто розважитися, вона має бути готовою кричати: «Це не мій тато/мама, я його не знаю, допоможіть».

 


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також