У виправному центрі – нелюдське поводження з засудженими

2076 0

Ми у соцмережах:

У виправному центрі – нелюдське поводження з засудженими

У Городоцькому виправному центрі №131 прокурори виявили, що умови перебування засуджених в окремих камерах дисциплінарного ізолятора не відповідають санітарним вимогам і міжнародним стандартам та можуть розцінюватися як нелюдське поводження із громадянами.

В окремих приміщеннях, де утримуються в’язні, частина підлоги вкрита водою через неналежний стан опалювальної, а також каналізаційної систем. Підвищений рівень вологості у цих приміщеннях негативно впливає на стан здоров’я засуджених. В одній із камер був несправним санвузол.

Водночас, перевіркою журналу технічних оглядів камер ДІЗО, проведених керівництвом та начальниками підрозділів установи упродовж листопада 2018 року, будь-яких недоліків не встановлено.

Прес-служба прокуратури Рівненської області повідомила, що виявлені порушення перешкоджають повному та безумовному виконанню вимог кримінально-виконавчого законодавства, дотриманню конституційних прав в’язнів. Тому начальнику виправного центру невідкладно внесено вказівку з вимогою вжити заходів до усунення порушень законодавства, причин та умов, що їм сприяли.

Акт прокурорського реагування адміністрацією ДУ «Городоцький виправний центр №131 було виконано: двох засуджених звільнено із дисциплінарного ізолятора, ще одного переведено до камери, яка відповідає належним санітарно-побутовим умовам. На даний час розпочато ремонтні роботи окремих камер та приміщень ДІЗО. Вирішується питання про притягнення до дисциплінарної відповідальності винних службових осіб установи.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також