У влади просять повернути костелу у Рівному автентичний вигляд

1177 2
Фото - з сайту zabytki.in.ua

Студент НУВГП Микола Пархомчук зареєстрував на сайті Рівненської міської ради петицію, в якій просить відновити костелу Святого Антонія на вулиці Соборній у Рівному автентичний вигляд.

Нагадаємо, що у костелі ще з часів СРСР функціонує органний зал обласної філармонії.

Фото - rivne.org«Рівне зі своєю самобутньою історико-культурною спадщиною має всі передумови для сталого розвитку економіки за рахунок надходжень від сфери туризму. На жаль, навіть на всеукраїнському рівні місто не знане серед туристів, відчувається нестача пам’яток, які гідні уваги, - зазначає автор петиції Микола Пархомчук. – Наполегливо прошу реконструювати екстер’єр та інтер’єр костелу Святого Антонія, провести археологічні розкопки та благоустрій території за ним, влаштувати нічне освітлення пам’ятки. Інвестиції для оновлення об’єкта пропоную залучити за рахунок створення вільної туристичної зони, виділення грантових коштів, залучення міжнародної допомоги».

Збір підписів за петицію триватиме до кінця серпня.

Зазначимо, що будівля колишнього костелу належить Рівненській облраді. Кілька років тому до обласних депутатів зверталася римо-католицька громада, яка просила віддати костел на її утримання, проте облрада відмовила.

Окрім того, ініціювала повернення автентичного вигляду будівлі і сама обласна філармонія, директор якої прагне, аби споруду внесли до архітектурної спадщини ЮНЕСКО.

 


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Коментарі (всі коментарі проходять модерацію)

  • Вася 11:17, 28.07.2019

    ідіть в пекло зі своїми церквами, костьолами дайте людям нормальну музику слухати, концерти класичної музики Чим більше церков, тим більше бидла. Церква - це бізнес попів

  • В'ячеслав 07:13, 31.07.2019

    ,, 11:17, 28.07.2019 ідіть в пекло зі своїми церквами, костьолами дайте людям нормальну музику слухати, концерти класичної музики Чим більше церков, тим більше бидла. Церква - це бізнес попів" ... але як тревога то до Бога... Я за костел! Він одразу стане гарним та охайним!

Залиште вiдповiдь

Читайте також