«Учіться у фахівців, а не з пригодницьких фільмів»: рівненські медики зняли 10 відеоісторій, які вчать як рятувати людей

573 0

Ми у соцмережах:

Під час зйомок

У Рівному відбулась презентація навчального серіалу з 10 відео про те, як слід надавати медичну допомогу потерпілому до приїзду «швидкої». Ініціатором його створення стала Тетяна Воронцова, член міськвиконкому, голова громадської організації «Рівне ТАКМЕД». Для зйомок команда відібрала 10 найпоширеніших буденних ситуації, котрі можуть трапитися з будь-ким, щоб розповісти як правильно діяти. А назвали цей міні-серіал — «10 міфів домедичної допомоги».

Тетяна Воронцова

Тетяна Воронцова розповіла, що за сім років діяльності Рівненської організації «ТАКМЕД» доводилось безліч разів чути міфи про те, як потрібно надавати допомогу в різних ситуаціях. Типу таких порад — «намазувати опіки сметаною» або ж — «вилити воду з рота потопельника». Але, наголошує пані Тетяна, так ви тільки нашкодите потерпілому. Тож щоб розвіяти такі міфи й вирішили записати короткі відео.

— Люди чомусь думають, що, наприклад, коли уламок потрапив до тіла або якийсь інший предмет — ніж, потрібно відразу його вийняти, — пояснює Тетяна Воронцова. — Але це зовсім не так. До прикладу, остання серія, в якій хлопець із дівчиною гуляли по парку, а нападник штрикнув ножем хлопця. Дівчина хапає ніж і хоче витягнути з грудної клітки, аби полегшити стан людини. Оце і є міф. Не потрібно виймати сторонні предмети з грудної клітки, його просто треба зафіксувати, а потім викликати «швидку».

Відтак ми популяризуватимемо ролики, щоб якнайбільше людей побачили відео і зрозуміли, що домедична допомога — це насправді важливо.

У зйомках взяли участь інструктори «Рівне-ТАКМЕД», школярі з гуртка «Умій врятувати життя», а також ветерани АТО, які зіграли ролі людей, що потрапляють у критичні ситуації.

До речі, одним із акторів цього серіалу став Юрій Поліщук, медик, який неодноразово побував на фронті, а нині — заступник міського голови, який курує медичну сферу:

— Кожен може потрапити в екстремальну ситуацію, але як правильно надавати домедичну допомогу — знають лише одиниці. На жаль, кожен з нас думає, що нічого поганого з ним не станеться. Однак це не так. Тому потрібно вчитися у фахівців, а не за пригодницькими фільмами з Голлівуду. Саме такі професіонали є в «ТАКМЕД».

Ці пізнавальні відеоролики можна переглянути у вільному доступі на YouTube цієї громадської організації, у соцмережах. А ще планують зробити наліпки з QR-кодами, поширювати їх у закладах освіти та громадських місцях. Щоб користуючись смартфонами, рівняни могли переглянути відео і дізнаватись, як правильно рятувати людей.

Яна МЕЛЬНИЧЕНКО.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також