Для цього створять консультаційний центр, проведуть тренінги та організують поїздки на експериментальні господарства.
Такі заходи передбачені проектом «Формування підприємницького середовища для органічного виробництва ягідних культур в трансграничних районах України і Білорусії». Його відібрали серед інших в рамках Програми територіального співробітництва Східного партнерства Білорусь-Україна.
Проект в Рівненській області реалізовуватиме Національний університет водного господарства та природокористування впродовж 14 місяців. Його загальна вартість близько 85 тисяч євро. Це кошти донорських європейських фондів, серед яких — GIZ.
Як розповідає професор НУВГП та керівник гранту Петро Скрипчук, головною метою проекту є формування бізнес середовища, яке об’єднає усіх зацікавлених у вирощуванні та переробці ягід.
— Задля цього створять регіональний консультаційно-освітній центр, презентація якого відбудеться вже 22 березня на базі університету. Також запрацює сайт, організовуватимуть навчання та поїздки на українські та білоруські експериментальні господарства. Усі ці компоненти спрямовані на підвищення обізнаності представників агробізнесу у цій сфері, — зазначає Петро Скрипчук.
Учасникам проекту надаватимуть рекомендації, вчитимуть розробляти бізнес плани і проекти з органічного й традиційного ягідництва, горіхівництва, рекультивації земель, організації екологічного бізнесу й туризму. А також — організовувати кластери та кооперативи.
Петро Скрипчук переконаний, що цей проект дозволить збільшити кількість підприємців у цій сфері, підвищити інвестиційну привабливість транскордонних регіонів, а також налагодити ділові контакти у сфері ягідництва.
Прес-служба РОДА.