Те, що Буковель гарний і цікавий у будь-яку пору року, рівняни уже знають. Але з тим, що взимку тут найліпше, мало хто посперечається. Нинішня весна, яка поволі, та все ж настає, ще не привід забути про зимові розваги. Наприкінці березня у Буковелі саме оксамитовий сезон розпочинається.
Для тих, хто любить лижі і швидкість
Серед численних “мешканців” містечка Буковель у ці березневі дні найбільше — лижників і сноубордистів. Біля витягів — черги не менші ніж в розпал зимового сезону. Можливо, ще й тому, що скі-паси навесні набагато дешевші. Зустрічаються й звичайні любителі помандрувати, скориставшись турами вихідного дня - їх завозять сюди на екскурсію. Вони з неприхованою заздрістю спостерігають за тими, хто в шоломах на лижах чи бордах розсікають снігові простори. І не дивно: гори, сніг, вода, море задоволення, екстриму, швидкості й польоту не можуть не викликати відчуття щастя. Для завзятих лижників та сноубордистів головне — якісні траси. У Буковелі до трас претензій немає — є і для професіоналів, і для “чайників”.
Нічне катання і політ на кулі
Та й для тих, хто хоче, окрім лиж, ще чогось такого цікавого, щоб урізноманітнити відпочинок, щороку на курорті з'являється щось новеньке. Минулої зими на Буковелі запустили санну трасу. А цієї — запропонували нічні катання з 21-ї години до півночі на освітлених трасах. Нові відчуття, нові емоції дарують і прогулянка на нартах з собаками, і політ на повітряній кулі.
Заманює й уже знайомий з минулої зими «Ice Hotel Bukovel» — готель, в якому стіни, підлога і меблі зроблені зі снігу і льоду.
А піти до басейну просто неба та в сауну у VODA club — вмовляти не доводиться. І малі, й дорослі мають від цих водних процедур масу задоволення.
Змагаються і олімпійці, й першачки
Буковель — це також місце тренувань професійних спортсменів, тут створили центр олімпійської підготовки із зимових видів спорту. А "Bukovel Kids Cup" - найпопулярніші й наймасовіші в Україні дитячі змагання з гірськолижного спорту. Щороку проводяться на кращих схилах курорту. Багато дітей, вихованців дитячо-юнацьких спортивних шкіл, на таких змаганнях розпочинають свою спортивну кар’єру і набираються досвіду.
А нещодавно понад 700 учасників з усієї України та з-за кордону з'їхались до Буковелю на унікальні змагання "Гонка Нації". Їм необхідно було подолати понад 20 перешкод на трасі, протяжність якої цього року – понад 7 кілометрів.
У Буковелі вперше стають на лижі й діти з Івано-Франківщини — уже четвертий рік триває благодійна програма, започаткована Благодійним фондом Олександра Шевченка. Запрошують на курорт першокласників з різних районів області, й діти вчаться проводити час із користю для здоров'я. Впевнено з’їжджати з гірки першокласникам допомагають інструктори туристичного комплексу "Буковель". Також діткам безкоштовно надають лижне спорядження. Загалом вишкіл пройшли уже майже 2 тисячі дітей.
А от дітки-сироти і діти учасників війни на сході України на запрошення Олександра Шевченка приїздять до Буковелю уже впродовж десяти років — щоб навчитись кататись на лижах. Цього року на лижі стала майже сотня дітлахів. Більшість – вперше. Тому з ними працювали досвідчені інструктори туристичного комплексу.
Лижники у рясах
У Буковелі була можливість спостерігати за змаганнями на лижах... священиків. Це було несподівано і незвично. Та, виявляється, вже традиційно — з 2013 проводять тут такі турніри. Будь-хто зі священнослужителів, а також члени їхніх сімей, діти і студенти семінарії могли подати заявку в електронному вигляді на адресу канцелярії єпархіальних управлінь. І довести мирянам, що «у здоровому тілі — здоровий дух». Спорт і віра мають багато спільного, кажуть священики, адже передбачають волю до перемоги, твердість духу та єднання людей. Причому традиційно змагалися в трьох вікових категоріях: і молоді, й середнього віку, і навіть ті, кому за 60. Священики і семінаристи, щоправда, стали на лижі не в рясах, а звичайних лижних костюмах — як і всі миряни.
У Буковель - на гелікоптері
І наостанок. Часто запитують: як добратись у Буковель із Рівного, якщо ви не користуєтесь власним автомобілем? Прямої дороги до курорту не існує. Найбільш поширеним транспортом у цьому випадку є залізничний — щоправда, з Рівного жоден не йде. Але є принаймні два варіанти з пересадкою. Зранку о 7.40 дизель-потягом ви добираєтесь до Здолбунова, а звідти через 40 хвилин відправляється потяг Миколаїв-Івано-Франківськ. Якщо ж не хочете витрачати півдня в дорозі, можна скористатись нічним потягом: увечері ви можете виїхати з Рівного дизель-потягом до Шепетівки, а звідти через півгодини пересівши у потяг, вранці близько шостої, будете уже у Франківську. Але ж до Буковеля — ще понад сто кілометрів! Доведеться на вокзалі шукати рейсовий автобус (квиток — 80 грн) або ж бус, водій якого сам вас знайде ще на пероні (вартість проїзду 150-200 грн).
З Рівного (від автовокзалу) до Буковелю (просто на парковку біля витягів) можна доїхати й комфортабельним автобусом, заплативши 600 гривень.
До речі, а от в Одесі хочуть запустити “повітряну лінію” до Буковелю - спеціальні рейси пасажирських вертольотів. Щоб скоротити час мандрівки для туристів. Планується регулярні рейси здійснювати не тільки до Буковелю, а й до таких українських курортів, як Затока (Кароліно-Бугаз) і Трускавець. Про вартість перельоту поки не повідомляється.
Галина КОТУЛЬСЬКА.