Ви регулярно прокидаєтеся о 3-й годині ночі... Вчені знайшли причину такої дивної закономірності

19143 0

Ми у соцмережах:

Ви регулярно прокидаєтеся о 3-й годині ночі... Вчені знайшли причину такої дивної закономірності

Пробудження серед ночі є поширеною проблемою. Найчастіше люди прокидаються о третій годині. І це явище має наукове пояснення.

Немає нічого дивного в тому, щоб прокидатися вночі. Але в більшості випадків, якщо людина розплющує очі, а за вікном ще темно, то її навіть не потрібно дивитися на годинник, оскільки він покаже час між 03:00 і 03:30. Це можна вважати простим збігом, проте не все так просто, як здається. Вчені знайшли причину такої дивної закономірності.

Багато людей прокидаються щоразу, коли змінюють положення свого тіла. Крім цього, неодноразові пробудження вночі збігаються з переходами з однієї стадії сну в іншу. Людина прокидається на такий короткий проміжок часу, що вранці навіть не пам’ятає цього. За словами вчених, кожна людина в середньому робить це від 7 до 15 разів за ніч. В цьому немає нічого незвичайного, і вважається абсолютно нормальним явищем для організму.

Якщо лягти спати близько 23:00, то коли стрілки годинника наблизяться до 03:00, людина почне переходити з фази глибокого сну в фазу легкого сну. Саме тому люди прокидаються приблизно в той самий час щоночі.

Нічні пробудження зовсім не означають наявність у вас безсоння або інших проблем зі сном, але за умови, що ви знову можете швидко заснути. Однак тривале неспання після того, як ви вийшли зі стану сну, може спровокувати відчуття втоми вдень, головні болі, поганий настрій, погіршення концентрації. Регулярні недосипання позначаться на здоров’ї в довгостроковій перспективі.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також