Відома суддя з Рівненщини негативно зреагувала на заяву Саакашвілі, який хоче, щоб суддями в Україні стали іноземці (оновлено)

4780 0

Ми у соцмережах:

Відома суддя з Рівненщини негативно зреагувала на заяву Саакашвілі, який хоче, щоб суддями в Україні стали іноземці (оновлено)

Суддя Дубенського міськрайонного суду олександра Жуковська вважає, що віддати судову владу іноземцю - це ввести зовнішнє управління і втратити державний суверенітет.

Голова виконкому Нацради реформ Міхеїл Саакашвілі виступив за включення іноземних суддів до Верховного суду України. Про це він заявив в ході експертного обговорення у Європейській бізнес асоціації (ЄБА), повідомляє Главком. 

- Протягом наступних 2-3 тижнів ми представимо пропозиції щодо судової реформи. Вважаю, що на даному етапі – це наша основна функція. Будуть елементи, які розширюють арбітраж, думаємо над включенням іноземних суддів до Верховного Суду, ми з цього приводу вже проводимо дискусії»,заявив Саакашвілі. 

- Готується чергова судова реформа: «Суддями Верховного суду можуть стати і судді з іноземними паспортами»,- озвучив М.Саакашвілі. Кожен суддя-це носій судової влади. Правосуддя здійнюється іменем України. Віддати судову владу іноземцю-це ввести зовнішнє управління і втратити державний суверенітет. З таким же успіхом можна спробувати обирати народними депутатами, Прем‘єр-Міністром чи Президентом України іноземців. Якщо подібну ініціативу підтримають українці, то тоді Україну краще називати «колонія». Це хоча би буде чесно, - заявила є пані суддя на своїй сторінці у Фейсбуці.

Відповідаючи на коментарі читачів, Олексндра Жуковська додає:

 

- Багато буде незадоволених судовими рішеннями. І це природньо, адже практично завжди є дві сторони, одна з яких переможена. Але і серед суддів зустрічаються такі, кому не місце в кріслі судді, на жаль. Це життя. І судді-всього лиш зріз суспільства. Та на сьогоднішній день є безліч можливостей очищати суддівський корпус. І це робиться. Просто кожен має займатись своєю справою професійно.
Щодо правосуддя в умовах карантину, то в цивільному і адміністративному процесах взагалі всі строки зупинені законодавцями «до кінця карантину». А це величезна проблема, насправді. Бо нові справи розглянути неможливо, а по старим рішення не бувають законної сили. І так триває з березня місяця! Сотні дітей чекають на аліменти, сотні пар не можуть розлучитись, тисячі людей не можуть офоррмити право власності. Про це можна писати довго, на жаль. Щодо суддів-іноземців-це прямо суперечить Конституції України, а тому неприйнятно. 

Мені здається, що звільнення суддів за останні пару місяців (а цифри звільнених за загальними причинами у 2020 уже досягла рівня усього минулого року) є явним суддівським протестом. Якщо риторика не зміниться, осінню ми втратиме іще значну частину суддівського корпусу, адже 30% мають право на відставку.  Страйкувати не можна. А піти всім разом у відпустку хоч на декілька днів - ніхто не заборонить.

Олександра Жуковська провела провела своїх читачів у соцмережах та поставила питання: «Ви хочете, щоб суддями були іноземці?». Вже є результаті, повідомляє пані суддя: 

- У Фейсбук проголосували 325 людей, з них 13 голосів «за», а 312-«проти» (дві кнопки «так» натиснуті помилково, і мені про це повідомили), 4%/96% (1 фото). У Інстаграм голоси віддали 103 людини: 1-«за», 102-«проти», 1%/99% (2 і 3 фото).
Звичайно, опитування не репрезентативне. Але досить цікаве, оскільки моя аудиторія у двох соцмережах дуже відрізняється. У ФБ приблизно наполовину складається з юристів, тобто більш експертне середовище. А у ІГ, навпаки, підписників-юристів дуже мало, переважно це молодь (студенти і навіть школярі), широкий загал читачів з різних сфер.
Але результати співпадають: абсолютна більшість не підтримують ідею наділення іноземців судовою владою.
Це радує і відповідає Конституції України, бо згідно частини 3 статті 127 на посаду судді може бути призначений лише ГРОМАДЯНИН УКРАЇНИ. А озвучена чергова реформаторська ініціатива залучати суддів-іноземців прямо суперечить нашому Основному Закону . 

 


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також