Український МАУ сьогодні вранці, 8 січня, впав в Ірані. Причини трагедії з’ясовуються. Всі 180 людей, що були на борту, загинули. Юрко Журавель, лідер гурту “Ot Vinta” й художник, опублікував нову свою роботу з цього приводу.
«Щирі глибокі співчуття рідним і близьким загиблих у катастрофі пасажирського літака в Ірані. Скорблю разом з вами...»
Як пише «УП», Boeing 737 авіакомпанії "Міжнародні авіалінії України" ("МАУ") розбився незабаром після вильоту з аеропорту Імама Хомейні в Тегерані.
Літак регулярного рейсу PS 752 Тегеран–Київ мав прибути до Міжнародного аеропорту "Бориспіль".
Всі 176 пасажирів та членів екіпажу загинули. Серед них – 13 дітей, багато молоді, студентів.
Катастрофа сталася близько 4:30 за київським часом. Боінг впав через шість хвилин після того, як піднявся у повітря. Коли зв'язок з літаком зник, він перебував на висоті 2400 метрів і встиг набрати швидкість близько 500 кілометрів на годину.
Незадовго до відправлення українського авіалайнера, а також невдовзі після нього в аеропорту столиці Ірану сідали та злітали літаки міжнародних, у тому числі європейських авіакомпаній.
Борт МАУ вилетів з аеропорту зі значною затримкою, причина якої не уточнюється. Час зльоту зафіксований як 06:12 ранку замість планового часу 05:15.
Саме у час затримки відбулася ракетна атака Ірану на авіабазу, що використовується США. Однак цивільні авіакомпанії не були про це повідомлені, а запуск ракет відбувався за межами держави, у сусідньому Іраку.
Більшість пасажирів були транзитними і, за словами керівництва МАУ, збиралися летіти далі наступними рейсами з аеропорту "Бориспіль".
Список загиблих українців:
Пілоти:
Наумкін Олексій Євгенович
Гапоненко Володимир Іванович
Хоменко Сергій Анатолійович
Бортпровідники:
Статнік Катерина Олегівна
Матьков Ігор Валерійович
Микитюк Марія Михайлівна
Лихно Денис Михайлович
Овчарук Валерія Євгеніївна
Сологуб Юлія Миколаївна
Пасажири:
Олена Малахова
Ольга Кобюк
Серед загиблих пасажирів також були громадяни Ірану, Канади, Швеції, Афганістану, Німеччини, Великої Британії.
Зокрема, Іран – 82; Канада – 63; Швеція – 10; Афганістан – 4; ФРН – 3; Велика Британія – 3.