Викладачі Острозької академії представили на Книжковому Арсеналі ґрунтовні праці з ісламознавства

1239 0

Ми у соцмережах:

Викладачі Острозької академії представили на Книжковому Арсеналі ґрунтовні праці з ісламознавства

На цьогорічному «Книжковому Арсені», що традиційно відбувається у столиці, гарно представлені праці науковців Національного університету «Острозька академія». Зокрема, на другий день фестивалю відбулася презентація сьомого перевидання смислів «Корану» українською мовою.

Книга побачила світ у турецькому видавництві за сприяння Фонду «Хизмет Вакфи» та медресе Сінана Паші. Кількатисячний наклад був випущений практично напередодні Арсеналу, тож читачі мають змогу тримати в руках зовсім свіже видання. Книга підготована у найкращих традиціях турецького книгодрукування: має золоте тиснення, тверду шкіряну палітурку та великий, зручний для читання шрифт.

За словами перекладача, директора Центру ісламознавчих досліджень Острозької академії Михайла Якубовича, така кількість перевидань пояснюється значним інтересом саме до україномовного тексту.

На початку своєї роботи науковець стикався із нерозумінням, критикою щодо потрібності саме української версії, адже на той час були російськомовні переклади.

Проте українська мова – потужна складова національної свідомості, читати нею модно та сучасно. Приємно, що зараз іноземні російськомовні гості з допомогою цього перекладу навіть вивчають українську мову.

Також цьогоріч, крім друкованого видання, з’явилася електронна версія цієї книги, що дозволяє популяризувати український текст далеко за межами України.

Під час презентації йшлося, що Коран – не просто основний священний текст ісламу, це важлива частина світової культури. Оскільки Україна багатонаціональна, то цей переклад сприятиме кращому розумінню та пізнанню одне одного.

Також було презентовано навчально-методичний посібник «Ісламознавство», авторами якого стали Михайло Якубович та муфтій духовного управління мусульман України «УММА» Саїд Ісмагілом.

Презентоване видання – один із перших навчальних посібників  для викладання однойменного курсу, знайомства із питанням ісламу, його місця в українській культурі. Видання рекомендоване до друку вченою радою Острозької академії.

Інша праця – наукова монографія «Татари на Волині», підготовлена авторським колективом науковців-острожан: Петром Кралюком, Михайлом Якубовичем та Віталієм Щепанським.

У праці розглянуто історичні, культурні, суспільні зв’язки Волині й мусульманського світу. Для багатьох це питання досі лишається білою плямою. Хоча археологічні дослідження, які проведені у селах Листвин (Рівненська область), Мильськ (Волинська область), актуалізують це питання.

Віталій Щепанський, кандидат історичних наук, один зі співавторів книги, наголошує, що дослідження варто проводити на рівні аналізу усної історії, працюючи у місцевих архівах, фіксуючи розповіді татарських родів. Зібрані у книзі матеріали цікаві для ґрунтовного вивчення власної історії.

Робота над виданням навіть стала для науковця й певним особистим відкриттям, коли йшлося про роботу із матеріалами, що стосуються села Федорівка (у минулому Тудорів) Гощанського району.

А вже 2 червня, у суботу, на стенді видавництва «Фоліо» відбудеться автограф-сесія науковця, філософа, публіциста Петра Кралюка у рамках презентації ще однієї ґрунтовної праці – «Півтори тисячі років разом» про українсько-тюркські стосунки, повідомила РВ Вікторія Назарук.  

 

 

 

 

 


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також