Віталій Коваль: «Незважаючи на коронавірус, працюємо і далі!»

1335 0

Ми у соцмережах:

Віталій Коваль: «Незважаючи на коронавірус, працюємо і далі!»

Увесь світ сколихнула пандемія коронавірусу. Цілі країни закриті на карантин, а світові лідери уже шукають вихід з економічної кризи, яка почала розвиватися. На жаль, COVID-19 спалахнув і в Україні. Не оминула інфекція і Рівненщину. Як живе Рівненщина в умовах епідемії, як працює економіка нашого регіону, ми запитали у голови Рівненської обласної державної адміністрації Віталія Коваля.

— Як свідчить світова практика, економіка та промислове виробництво в часи пандемії переживають важкі часи. Яка ситуація в області?

— На роботу усіх галузей Рівненщини має вплив пандемія. До життя в умовах розповсюдження вірусу COVID-19 прилаштовується увесь світ, вся Україна, кожен з нас.

Завдання ОДА — переорієнтувати роботу в регіоні так, аби наслідки від карантинних обмежень були мінімальними для соціально-економічного розвитку області, для життя кожного мешканця Рівненщини.

Офіційно підсумки І кварталу підбивають не раніше середини квітня, тому на сьогодні є статистика лише за перші два місяці 2020 року. Порівняно з аналогічним періодом минулого року промислове виробництво зросло на 4,3%. Як результат — ми четверті серед регіонів України. Доходи місцевих бюджетів збільшилися на 20,5%. Експорт товарів зріс на 12,3%. На 13% зросли обсяги роздрібної торгівлі і становлять 3,5 млрд грн. Також на 10% збільшився обіг зовнішньої торгівлі товарами. Лише в січні він становив майже 60 млн доларів.

— Чи продовжується під час карантину будівництво в області?

— Так, триває реалізація проєкту «Велике будівництво». На цьому наголосив президент України Володимир Зеленський. При цьому важливо вживати всіх заходів безпеки, щоб запобігти поширенню коронавірусу.

Цьогоріч на Рівненщині планується будівництво або реконструкція 73 км доріг, 5 шкіл, 5 дитсадків, 5 стадіонів та 7 приймальних відділень в опорних лікарнях.

Продовжується і будівництво Північної об’їзної. Додатково в цьому році плануємо облаштувати 81 пішохідний перехід з освітленням і світлофорами, в тому числі і з повністю автономними системами освітлення (на сонячних батареях). Також визначено переможця, який ремонтуватиме міст на південному підході до м. Рівне (виїзд на Здолбунів); готуються документи для оголошення тендера на відновлення робіт на автошляху Рівне-Луцьк-Устилуг; відремонтовано міст у Ремчицях Сарненського району; з покращенням погоди відновляться роботи на двох ділянках автодороги Городище- Рівне-Старокостянтинів. Розподіл коштів на об‘єкти закріплюється постановою КМУ, відтак вони можуть використовуватись тільки на ці об‘єкти і в зазначених обсягах.

Ремонт дорожнього покриття — одна з основних умов впровадження реформ: освітньої, медичної, децентралізації. Проїзд карет швидкої допомоги, машин ДСНС, шкільних автобусів, доставка продуктів — все це неможливо без нормальних дорожніх артерій. Тому приділяємо цьому особливу увагу.

— Чи не під загрозою посівна на Рівненщині?

— Весняно-польові роботи йдуть за планом. Загалом в регіоні прогнозується близько 380 тис. га весняного посіву. Зокрема, 42% ярих зернових культур; 56% сої; 31% соняшника; 13% цукрових буряків. На сьогодні на 65% площ уже посіяли ранні ярі зернові. Завершується підживлення озимих культур на площі 160 га. На полях працює понад 300 одиниць сільськогосподарської техніки.

Перевиконали заплановані на весну завдання з посадки лісових культур і лісівники Рівненського обласного управління лісового та мисливського господарства. Загалом в області посаджено 2869 га лісу, що на 104% більше, ніж планувалося в цьому сезоні. Зокрема, висаджено 22 млн штук сіянців основних лісоутворюючих порід: сосни звичайної, дуба, ялини, модрини та інших.

— Як відбувається освітній процес в умовах карантину? Як працюють заклади культури?

— Через карантин на понад 200 об’єктах соціальної сфери достроково припинили опалення. Це дало можливість зекономити 4,3 млн гривень бюджетних коштів. І це лише попередні дані.

До карантинних вимог прилаштувався і освітній процес. Вчителі для спілкування з учнями використовують електронні пошти та спілкування телефоном, соціальні мережі, різноманітні спільноти та блоги, канали, електронні бібліотеки та онлайн-уроки. Ми розуміємо, наскільки це непростий, незвичний процес. Дякую нашим педагогам за креативний підхід та запроваджені інновації. Днями підписав розпорядження про призначення премій п’яти переможцям обласного туру Всеукраїнського конкурсу «Вчитель року».

На період карантину багато закладів культури області перешли в онлайн-режим. Віртуальні довідки та виставки, електронні каталоги, повідомлення про нові книги через Фейсбук і Телеграм, віртуальні музейні експозиції. За рахунок цього митці Рівненщини отримали гранти на реалізацію власних творчих проєктів. Сто тисяч гривень виділили з обласного бюджету на проєкти у галузі літератури, театрального, музичного, образотворчого мистецтва, хореографії, народного мистецтва, кінематографії. На сьогодні вже є чотири проєкти-переможці.

Безумовно, ми не можемо не зважати на виклики та загрози пандемії. Здоров’я та життя людей — найголовніше. Разом з тим, не можемо допустити і призупинення економіки регіону. Працюємо далі!

Спілкувалася
Світлана Зозуля.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також