Дубайський шоколад: в чому секрет популярності десерту з «вермішелевим» тістом

616 0

Ми у соцмережах:

Сара Хамуда, яка придумала рецепт дубайського шоколаду. Фото: falstaff.com

У неіснуючій номінація «смачний тренд 2024» перемогу очікувано отримує Dubai Chocolate Bar. Той самий дубайський шоколад, відео з яким заполонили усі наявні соцмережі.

Про цей продукт та його авторку, а також про три особливості шоколадки з Дубаю і про те, скільки коштують такі солодощі читайте у матеріалі Коротко про. 

Хрусткий і тягучий
Цей шоколад для ласунів - наче сумка «Біркін» для модниць. Елітний і такий недоступний для більшості покупців. Про Dubai Chocolate Bar знімають відео, його обговорюють у соцмережах, а кондитери всього світу намагаються відтворити схожий продукт. До речі, ринок дійсно завалений так званим дубайським шоколадом, у якому від справжнього лише назва. В чому ж причина такої шаленої популярності 200-грамової шоколадки?

Почнімо з витоків історії дубайського шоколаду. Кілька років тому британка з єгипетський корінням, яка мешкає у Дубаї, шоколатьє Сара Хамуда захотіла чогось солоденького. Жінка була на той час вагітною, і дуже прискіпливою до продуктів. Від наявного у магазинах шоколаду та цукерок крутила носом: то смак не такий, то запах.
Одного дня Сара подумала: «Шоколатьє я чи ні?! Сама зроблю той смак шоколаду, який хочу!». І стала до роботи. Чи довго працювала над плиткою заповітного шоколаду – невідомо. Але результат, який назвала «Can't Get Knafeh of it», вразив увесь світ.
Справжній дубайський шоколад – це навіть більше десерт, аніж звична споживачам плитка. І перша його особливість: поєднання шоколаду, фісташок і тіста «kadayıf» (кадаїф). Якщо про перші два інгредієнта знаємо, то про тісто розповімо детальніше. Це перемішані у певних пропорціях борошно, вода, яйця і сіль, висушені у духовці у формі довгих тонких ниток, що нагадують вермішель чи павутинку. Після випікання тісто кадаіфі стає хрустким. Його використовують для приготування східних солодощів, наприклад, пахлави.

Ніжний шоколад, хрустке тісто і тягуча фісташкова паста поєдналися в цікаву і контрастну текстуру, яка сподобалася споживачам. Насправді, у світі шоколаду є багато прикладів солодощів, які завоювали великий ринок саме засдяки ніжному хрумкотінню. Пригадайте швейцарський Toblerone (1909) і Ferrero Rocher (1982). А тепер цей список доповнив дубайський шоколад.

Вартість 200-грамової плитки дубайського шоколаду становить 68 дирхамів ОАЕ. Це приблизно 800 гривень. Фото: ebay.com

До речі
Торт і штолен а-ля «дубайський шоколад»
Українські ласуни, які не хочуть платити більше, легко відшукають у магазинах та кав’ярнях альтернативу дубайському шоколаду. Наприклад, у багатьох кондитерських вже пропонують шоколадні цукерки і плитки з тим самим тістом кадаїф і фісташковою пастою. Ціни – від 300 грн за 100 грамів.

Хочеться дешевше? Є варіант! Наприклад, «Світоч» з фісташками та хрусткою начинкою коштує близько 40 гривень за плитку.

Окрім шоколаду з’явилися і десерти а-ля дубайський шоколад. Так, за шматок такого торта у вітчизняних кондитерських треба викласти від 150 грн.

В Німеччині пішли далі, і до Різдва спекли «дубайський» штолен. До традиційного тіста пекарі додали тісто кадаїф, фісташкову пасту, нарізані фісташки. Готову випічку покрили шоколадною глазур’ю. І хваляться, що напередодні Різдва дубайський штолен майже миттєво розкупили.

Тісто кадаїф - це перемішані у певних пропорціях борошно, вода, яйця і сіль, висушені у духовці у формі довгих тонких ниток, що нагадують вермішель. Фото: bayramoglupastanesi.com
 


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також