Вперше в Україні у Рівному презентують збірку фортепіанних п’єс Казимира Любомирського

884 0

Ми у соцмережах:

Вперше в Україні у Рівному презентують збірку фортепіанних п’єс Казимира Любомирського

28 серпня у Рівненській обласні філармонії презентують збірку фортепіанних п’єс польського князя-композитора Казимира Любомирського.

Пропонована збірка містить 15 мазурок та полонез, що є частиною творчого спадку композитора обсягом у понад 60 опусів.

За словами художньої керівниці Рівненської обласної філармонії Руслани Варнави, у цих мініатюрах відчутний аромат романтичної салонної культури з виразно польським забарвленням. Мазурка, що є сокровенним жанром для поляків, у ХІХ столітті швидко привернула увагу композиторів різних національних культур і стала загальноєвропейським надбанням.

- У творах Любомирського цей жанр постає в різноманітних втіленнях. Тут ми можемо знайти обриси польських танців “оберек”,“куявяк” (передвісники і фактично різновиди мазурки). Ліричні танці-роздуми, танці-спогади, сільські замальовки і блискучі міські мазурки, а часом і кілька різновидів в одному творі (подібно до мазурок Фридерика Шопена). Але завжди трьохдольний метр і надзвичайно примхливий ритмічний малюнок з акцентом на другу, іноді на третю долю.
До збірки увійшов також полонез – колись улюблений танець польської шляхти, - розповідає Руслана Варнава.
Вихід друком фортепіанних мініатюр Казимира Любомирського в Рівному – місті, з яким тісно пов’язана історія славного роду князів Любомирських, – для органного залу глибоко символічний акт. Це вшанування імені Казимира Любомирського як музиканта-просвітителя, діяча універсальної спрямованості, і, окрім усього, фундатора костелу Святого Антонія – нині Залу камерної та органної музики Рівненської обласної філармонії, який є головною академічною концертною сценою Рівного.


Початок презентації о 16:00 в «Мистецькому цоколі» Органного залу, вхід вільний. 


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також