Як зустріли похолодання у Рівненському зоопарку

1118 0

Ми у соцмережах:

Як зустріли похолодання у Рівненському зоопарку

Частина тварин Рівненського зоопарку зимує з електричними батареями у будиночках та під лампами для обігріву. Мешканців Патагонії та приматів, які більш вибагливі до температурного режиму, поселили у будиночки, що опалюють котельні. Чимало тварин залишилися у своїх звичних вольєрах.

Під лампами для обігріву у Рівненському зоопарку зимують сурикати. Їхня батьківщина – південна Африка. Тому й температура у будиночку відповідна – понад 20 градусів тепла, повідомляє Суспільне Рівне.

Будиночок, де зимують кенгуру, обігрівають електричними батареями. У закритому вольєрі кенгуру перебувають не постійно. У тепліші дні працівники зоопарку випускають їх на прогулянку.

"Деякі види тварин здійснюють зимовий моціон. Працівники випускають їх у більш тепліші дні, коли є сонечко. Це не довго. Близько 30 хвилин. Це зебра, кенгуру, інші види копитних, такі як ватусі та інші", – каже завідувачка науково-просвітницького відділу Рівненського зоопарку Мирослава Патій.

На вольєри, з яких тварин перемістили у закриті будиночки, повісили відповідні таблички. Відтак, відвідувачі уже не шукають тваринку, яку забрали в утеплене приміщення.

На території зоопарку є два будиночки, які опалюють котельні. В одному з них зимують більш вибагливі до температурного режиму тварини – мешканці Патагонії та примати. На зимовий період для відвідувачів вони зачинені.

Аргентинські папуги, попри те, що їхня батьківщина – Південна Америка, витримують морози до -20 градусів. У своїх звичних вольєрах залишилися також гуанако, лами, худоба шотландська й тигри.

"Наша Зіра росте, вона активна. Дуже була цікавою її реакція на сніг. Сніг вона бачила вперше. Вона ловила сніжинки, не розуміла, що це таке холодне і мокре", – розповідає про тигрицю Мирослава Патій.

У зоопарку майже 190 видів тварин. Зараз відвідувачі можуть побачити лише половину, пояснює завідувачка науково-просвітницького відділу. Відвідувачі відзначають свої переваги зимового зоопарку.

"Розкажи, що ми вперше так близько рись побачили, що вони так низько спустилися. В такому середовищі ми перший раз. Так все засніжено. Дуже гарно. Приходьте і підтримуйте наш зоопарк", – каже відвідувачка Алла Котова.

За словами Мирослави Патій у зимовий період зоопарк переживає непрості часи. Відвідувачів у рази менше. Саме за кошти з проданих квитків зоопарк виживає.

"Тварин багато, і щоб прогодувати треба гроші. І в зимовий період нам сутужно. І зважаючи, що з 8 по 24 січня у нас локдаун, зоопарк працює в режимі парку. Це означає, що закриті приміщення недоступні для відвідувачів, але можна прогулятися територією, насолодитися тваринками. Багато вольєрів, де тваринки зимують, оснащенні оглядовими вікнами", – додає Мирослави Патій.

Що відомо
Рівненський зоопарк у 2020-му заробив майже вдвічі менше, ніж роком раніше. Через карантин вони могли працювати лише половину запланованого сезону, – повідомив Суспільному директор Олег Павлюк. Відтак, заробили тільки на годівлю тварин й оплату комунальних послуг. На заплату працівникам гроші виділили з міського бюджету.
У бюджеті Рівного на 2021-й рік на підтримку зоопарку заклали приблизно 4 мільйони гривень, але цього зоопарку недостатньо. Міський голова Рівного Олександр Третяк обіцяє розмір капітальних видатків на діяльність зоопарку відкоригувати вже до кінця січня. 


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також