Шість цивільних та один правоохоронець допомагали чоловікам з Рівненщини втікати за кодон.
Як повідомляє СБУ області, з одного клієнта вони брали 5,5 тисяч доларів.
Ділки використовували фірму з міжнародних перевезень та благодійну організацію, яка видавала фіктивні документи, завдяки яким «клієнтів» вносили до інформаційної системи «Шлях».
Це давало їм змогу можливість безперешкодно перетинати кордон до країн Європи під виглядом водії міжнародних пасажирських перевезень та волонтерів.
За період здійснення протиправної діяльності з листопада 2022 року до моменту її викриття, встановлено, що члени вказаного злочинного угрупування незаконно переправили через державний кордон України 62 особи призовного віку та збагатилися на суму близько 80 тис. доларів США.
За процесуального керівництва Рівненської обласної прокуратури організатору злочинного угрупування та іншим 6 учасникам схеми було повідомлено про підозри залежно від рівня тяжкості та мірою участі у вчиненні злочину, а саме:
- ст. 255 ККУ «Створення, керівництво злочинною спільнотою або злочинною організацією, а також участь у ній»;
- ст. 332 ККУ «Незаконне переправлення осіб через державний кордон України»;
- ст. 361 КК України «Несанкціоноване втручання в роботу інформаційних (автоматизованих) електронних комунікаційних, інформаційно-комунікаційних систем,
електронних комунікаційних мереж вчинені повторно та за попередньою змовою групою осіб»;
- ст. 362 ККУ «Несанкціоновані дії з інформацією, яка оброблюється в електронно-обчислювальних машинах (комп’ютерах), автоматизованих системах,
комп’ютерних мережах або зберігається на носіях такої інформації, вчинені особою, яка має право доступу до неї».
Санкція статей передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 12 років із конфіскацією майна.