За неефективне розслідування автопригоди сплатять 100 тисяч гривень

2157 0

Ми у соцмережах:

За неефективне розслідування автопригоди сплатять 100 тисяч гривень

Суд захистив право дитини, яка постраждала в автомобільній аварії у селі Суховоля Володимирецького району, на відшкодування моральної шкоди. Її розмір складає 100 000 гривень. Хоча матір 5-річної дівчинки, яка виступала в судах, спершу місцевої, а потім — апеляційної інстанції як представник, в позовній заяві моральні страждання, порушення особистого спокою її 5-річної доньки оцінила в 300 000 гривень.

Два роки тому, 14 червня 2017 року, у селі Суховоля Володимирецького району священник Василь Першута з УПЦ, керуючи автомобілем «Фіат Добло», наїхав на 5-річну дівчинку.

Того дня я як завжди працювала в магазині. Садочок і школа закриті на літо, тож я мусила дітей (Ілля, 9 років, Вероніка, 5 років) брати із собою на роботу,розповіла Оксана, мати потерпілої дівчинки сайту Роlissya.net. Діти гралися біля магазину м’ячем. Той перекотився по іншу сторону дороги. Веронічка побігла за ним, і, повертаючись, вже потрапила під колеса авто.

Дівчинка високо підлетіла над машиною і упала за кілька метрів від місця пригоди.  Негайно викликали швидку допомогу. Та приїхала буквально за три хвилини, дівчинку доставили у Володимирецьку ЦРЛ.У свідомість дівчинка не прийшла. Ні в той день, ні в наступні вісім. Потім її перевели до Рівненської обласної дитячої лікарні. Без свідомості Вероніка пробула майже місяць. Лікарі не давали шансів. Те, що вона вижила – це вже велике щастя.

Я між іншим, теж постраждав. У мене нова машина, через вашу дитину маю її ремонтувати. Хто буде ремонт оплачувати?сказав водій автівки, який збив дівчинку.

Слідчим Володимирецького відділення поліції було відкрите кримінальне провадження та внесено дані до Єдиного реєстру досудових розслідувань за фактом порушення правил безпеки дорожнього руху, що спричинило потерпілому середньої тяжкості тілесне ушкодження.

11 січня 2018 року слідчий поліції закрив кримінальне провадження у зв’язку з відсутністю в діянні Першути кримінального правопорушення.

28 січня 2018 року постановою Вододимирецького відділу Сарненської місцевої прокуратури постанову слідчого поліції про закриття кримінального провадження було скасовано,  а матеріали направлено для організації подальшого досудового розслідування. Воно триває й донині.

Оскільки слідчим поліції не дотримано розумних строків досудового розслідування, воно є неефективним і безрезультатним, що порушує права малолітньої дитини, яка в кримінальному провадженні визнана потерпілою, мама дівчинки  звернулась до Володимирецького районного суду з позовом про стягнення з Державного бюджету України 300 000 гривень за заподіяну її дочці моральну шкоду.

11 вересня 2018 року місцевий суд в задоволенні позову жінці про відшкодування моральної шкоди відмовив. Це рішення Володимирецького районного суду вона оскаржила в апеляційному порядку. В апеляційній скарзі йшлося про скасування рішення місцевого суду та ухвалення нового — про задоволення позову.

У відзивах на апеляційну скаргу ГУ НП в Рівненській області та ГУ Державної казначейської служби у Рівненській області просили апеляційну скаргу залишити без задоволення, а рішення суду — без змін.

Прес-служба Рівненського апеляційного суду повідомила РВ, що рішення Володимирецького районного суду, а апеляційну скаргу мами дівчинки задоволено частково. Суд  виходив з того, що доводи позовної заяви про неефективність досудового розслідування  кримінального провадження за фактом вчинення ДТП, внаслідок якої постраждала 5-річна дитина, є обґрунтованими. Дії посадових осіб Володимирецького відділення поліції призвели до порушення розумних строків досудового розслідування, позивачці завдано моральну шкоду, яка полягала у моральних стражданнях, порушенні особистого спокою, виникненні відчуття незахищеності. Враховуючи обставини справи, характер та обсяг страждань позивачки, прийшов до висновку про стягнення моральної шкоди в розмірі 100 000 гривень, бо вимога компенсації завданої позивачці моральної шкоди у 300 000 гривень не відповідає принципам розумності та справедливості. Такий розмір  компенсації є недоведеним позивачкою. 


 


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також