Забудова Басового Кута: МЕГУ хоче будувати висотку, а каскада 6-поверхівок захистить від шуму та вітру (ФОТО)

3065 0

Ми у соцмережах:

Забудова Басового Кута: МЕГУ хоче будувати висотку, а каскада 6-поверхівок захистить від шуму та вітру (ФОТО)

У Рівному презентували документ, який має упорядкувати хаотичну забудову правого берега Басового Кута. Адже житлова забудова на вулиці Чорновола набула загрозливих масштабів.

 Детальний план забудови більше 50 гектарів території (від басейну до початку Нового Двора) презентував архітектор Дмитро Котляров. Публічне обговорення пройшло у Майстерні міста.

За словами Котлярова, коли він почав детально вивчати ситуацію, то помітив, що багато об’єктів, які побудовані на правому березі озера Басів Кут, не відповідають генплану міста.

Зокрема, на земельній ділянці на вулиці Чорновола уже більше 15 років діє АЗС, але, згідно із генеральним планом Рівного, там має стояти завод для сушіння буряків. Окрім того, на місці вулиць, які мали проходити через весь мікрорайон, стоять приватні будинки, які уже ніхто не зможе знести. І таких казусів безліч.

Через це Дмитро Котляров намагався вирішити кілька важливих проблем для міста.

По-перше, спроектувати майбутні вулиці у новій частині мікрорайону Басів Кут. Адже без цього неможливо проводити капітальну реконструкцію вулиці Чорновола. Згідно із задумом архітектора, після реконструкції вулиця Чорновола матиме три смуги руху. Одна смуга буде реверсною.

Ще незрозуміло, що буде із перетином вулиці Дачної та Чорновола. Бо від мешканців Рівного надійшла пропозиція побудувати там кільцеву розв’язку, а від поліції – залишити Х-подібне перехрестя зі світлофором.

По-друге, Котляров має передбачити, як відводити брудну воду, яка стікає в озеро з пагорбів, на яких будується мікрорайон на Щасливому. Зараз фахівці НУВГП обговорюють, як правильно очищати стічну воду. Там можна встановити три каналізаційно-насосні станції та перекачувати стічну воду з Басового Кута у район Нового Двора, і там уже зливати очищені стоки у річку Устя.

Також пропонують вздовж вулиці Чорновола вирити великий канал, а ще є ідея перекачувати воду за Басівкутське озеро до колишніх польських басейнів, де її будуть очищати.

По-третє
, архітектор має вирішити соціальну проблему. На правому березі Басового Кута буде зарезервована земельна ділянка в 1,2 га для будівництва дитячого садочку із школою, в якій вчитимуться діти з 1 по 4 клас. Окрім цього, буде нанесена 50 метрова лінія, яка охоронятиме набережну озера від забудови, та накладена повна заборона на будівництва у сквері неподалік басейну.

Якщо говорити про майбутню забудову, яка планується на Басовому Куті, згідно із ДПТ, то університет МЕГУ подав пропозиції, що хоче будувати біля басейну висотку від 8 до 12 поверхів.

Одразу за АЗС можна буде розміщувати будинки поверховістю від 2 до 6 поверхів. Ближче до проїжджої частини вулиці Чорновола пропонують надати можливість майбутньому інвестору звести цілу стіну із 6-поверхівок. Вона тягтиметься аж до Нового Двора. Ця забудова має захистити мікрорайон від шуму та пилу.

На земельних ділянках, які розміщені після висотних будинків, можна буде зводити двоповерхові котеджі, а за ними - лише індивідуальне житло.

До майбутнього детального плану забудови території ще будуть вноситися пропозиції самих мешканців мікрорайону Басів Кут та власників земельних ділянок. Після цього його представлять на засіданні архітектурно-містобудівної ради та на кожній депутатській комісії міськради Рівного.

Лише після цього ДПТ винесуть на сесію для затвердження.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також